Артур ЧЕМИРИС: Притулок для тварин в Умані коштуватиме вже 7 млн гривень

0
3870

Більше року в місті Умань на Черкащині триває зведення люксового притулку для тварин, проект якого передбачає навіть теплу підлогу. Проте наразі на будівництві лише утеплені стіни, а в Замовників акти виконаних робіт на мільйони гривень.

Оригінал блогу за посиланням ТУТ.

Зведення «надсучасного» новобуду ініціював та лобіює народний депутат від партії «Відродження» і чи не найкращий друг тварин в Україні Антон Яценко. Часи тендерноїпалати і заробітників на організації державних закупівель для народного обранця в минулому, тепер велику частину часу законодавець витрачає на відстоювання інтересів тварин. Відомий своєю законодавчою ініціативою посилення покарання за жорстоке поводження з «меншими друзями» Яценко час від часу хизується в соціальних мережах допомогою безпритульним псам – то сам візьме на виховання «барбоса», то посприяє «всиновленню» чотирилапого десь за кордон.
Сам «собачник» схований від очей подалі на території уманського теплопостачального підприємства. Саме там була відведена земельна ділянка під капітальне будівництво. Зауважимо, що це єдиний капітальний об’єкт що протягом останніх років будується в області, так би мовити, «з нуля». За результатом проведених в 2016 році торгів право на підряд отримало добре відоме у вузьких колах підприємство «Сфера-пласт», що є одним з представників вузької когорти вхожої до кабінетів Департаменту капітального будівництва Черкаської обласної ради.
Протягом майже всього 2017 року будівництво було фактично заморожене. Час від часу, коли до об’єкту виникала увага з боку ЗМІ, до цегляної коробки навідувались чиновники різних рангів та декларували втіху темпами будівництва.Проте не так позитивно все було в правоохоронній площині. Ще на весні цього року будівельну документацію нібито вилучила СБУ, що не давало Замовникам можливості поділитися з бажаючими копіями актів виконаних робіт. Попри візуальну відсутність будь-якої активності Обласна державна адміністрація продовжувала впевнено перераховувати кошти підряднику підписуючи акт за актом. Станом на початок грудня 2017 року було освоєно 5,2 із 5,7 млн гривень. Та нічого окрім все тієї ж коробки, вольєрів так і не з’явилось.Попри це, на своїй сторінці Фейсбук Антон Яценко завірив, що от-от будівництво буде завершено. І судячи з усього, знав про що говорить. За умов дефіциту внутрішньо обласного фінансового ресурсу, на допомогу уманським безпритульним тваринам прийшов Кабінет міністрів, що ще в липні на папері виділив додатково 1,5 млн гривень для закінчення робіт. Монетизували постанову урядовців в кінці грудня.

Аби прискорити освоєння коштів довелося залучити і додатковий чиновницький ресурс з боку Уманської міської ради, що 11 грудня уклала угоду на виготовлення проектно-кошторисної документації для «додаткових» робіт. Попри нібито конфлікт між міським керманичем Умані Олександром Цебрієм та нардепом Яценком – притулок для тварин та освоєння чергової державної субвенції став тим бажаним спільним знаменником, до якого вдалося дійти під кінець бюджетного року. Проектанти з раніше непомітного в регіоні київського товариства «А-пілон» впорались з поставленим завданням швидко, і вже за день підписали із Замовниками акт виконаних робіт.

19 грудня, на Святого Миколая, свято прийшло і до тварин, а разом з ними і до підрядника – ПП «Сфера-пласт». Чиновники Обласної державної адміністрації, маючи на руках оперативно виготовлений проект, уклали «додаткову» угоду на зведення притулку, цього разу вартістю у ще 1,498 млн гривень. Кінцевий термін виконання робіт 31 грудня. Що конкретно має бути зроблено за ці кошти, достеменно невідомо, проте не викликає сумніву, що візуально будівництво має продвинутись. Це дасть змогу народному обранцю в черговий раз похизуватись у притаманній лише йому манері власними досягненнями і «заткнути рот» всім заздрісникам, що в житті, так би мовити, не збудувати і собачої будки. На відміну від них за плечима в депутата і посадовців Обласної державної адміністрації може бути коштовний притулок вартістю тепер уже у 7 млн гривень.

ЗМІ вже неодноразово писали про здобутки Антона Яценка і його коштовні напрацювання на окрузі. Мажоритарник від нібито опозиційної фракції «Відродження» є одним із найуспішніших отримувачів субвенцій Уряду. Лише цього року вартість робіт на окрузі нардепа перевалила за сотню мільйонів гривень, а серед об’єктів – як міжсільськідороги, так і реконструкції центральних площ районних центрів округу з вкрапленнямифонтанів та каруселей. Чого ж в кінцевому результаті коштуватиме подібна благодать виборцям і їх обранцю покаже час, але зараз «Відродження» з Яценком у складі безапеляційно підтримує всі найбільш резонансні ініціативи як Президента так і уряду, слугуючи вірним плечем з біло-блакитним відтінком, на яке завжди може покластися ослаблена постмайданівська коаліція. А сам Антон Володимирович із року в рік отримує звання найзавзятішого та найвіртуознішого кнопкодава парламенту, активність якого далеко не завжди стосується опозиційних законопроектів.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я