В УДПУ презентували поетичну збірку “Душа” про події на сході України

0
634

21 лютого у актовій залі університету за широкої участі громадськості міста, викладачів та студентів історичного факультету відбулася презентація поетичної збірки «Душа» кандидата філософських наук,  декана історичного факультету Анатолія Карасевича. (Автор передмови — поет, член Національної спілки письменників України Петро Поліщук. Спонсором збірки виступив приватний підприємець, меценат, волонтер Сергій Зозуля).

Прикметно, що у презентації активну участь взяли студенти 1 курсу-історичного факультету, учасники АТО (родом із Гайсина, Бершаді, Боярки, Фастова, Звенигородки, Ямполя, Володарки, Тального). Найпочеснішими гостями заходу були матері загиблих на Сході воїнів-уманчан.

Свою п’яту збірку поезій «Душа» Анатолій Карасевич присвятив високим почуттям патріотизму, любові до Батьківщини, героїзму українських воїнів, подіям на Сході України, воїнам АТО, матерям, сини яких не повернулися з ненависної для всього українського народу війни. Словом, збірка — це найпотаємніша сповідь душі.

Зі сцени лунали вірші із нової книги Анатолія Карасевича. Проявили високу майстерність читців студенти, які декламували вірші «Сповідь», «Недоказане», «Чорнобривці», «Постать», «Вдова», «Традиція роду», «Лист з війни», «Ви не помітили».

Вибрані поезії зі збірки декламував автор.

Ведуча та модератор патріотичного заходу, начальник центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк проникливо виконала вірш «Герої не вмирають».

Командир розвідувальної групи з позивним «Рекс» Володимир, виступаючи перед присутніми, наголосив: «Назва збірки дуже близька і сердечна для нас. Коли ми там, в АТО, душею ми вдома з родиною. Коли я йшов в АТО, сій синок був ще грудничком, а коли повернувся, він уже бігав…» Боєць розповідав це дуже щиро, що його щоках текли сльози, хвилювання передалось всьому залу. Біль, жаль і скорбота за загиблими. Боєць, прихиливши коліна, вклонився матерям загиблих героїв.

Вісімнадцять воїнів-уманчан віддали своє життя за наше майбутнє. Ще троє не повернулися додому з Революції Гідності. Вічна пам’ять їм – бійцям за свободу України!

Квіти вручали матерям воїни, побратими їх синів, яких забрала війна, а студенти подарували квіти воїнам. Музичні подарунки дарували тріо «Гонта» та дует «Мелодія». Це були пісні на слова Анатолія Карасевича. Виступаючи перед присутніми у залі, Анатолій Карасевич наголосив:

– Всі події, які відбуваються нині на Сході України, де воюють наші діти і внуки, нікого не можуть лишити байдужим. Вони визначають нашу позицію, змушують думати про майбутнє України. Ця жорстока війна проходить через серце і душу кожного українця.

Запропонована збірка – це моя чергова сповідь і спроба донести до читачів своє бачення наболілих проблем. Основою для її написання стали зібрані факти і документи, розповіді учасників основних конфліктів на Сході України за останні вже майже чотири роки.

На завершення презентації Анатолій Карасевич подарував всім бажаючим свою збірку із автографом.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я