На Уманщині проведуть масштабні перевірки продуктових магазинів

0
299

1 лютого в Уманській районній державній адміністрації пройшов семінар-навчання для представників торгівельних закладів регіону. Під час заходу підприємцям повідомили про початок масштабних перевірок. Зокрема, будуть перевіряти дотримання санітарного та трудового законодавства, а також сплату податків.

Наразі в Уманському районі діє 237 закладів торгівлі різних форм власності, з яких 142 магазини ― у власності суб’єктів підприємницької діяльності, 4 заклади ресторанного господарства, 64 об’єкти громадського харчування та 27 автозаправних станцій.

«Перевірено 45 об’єктів, планово ― 27, позапланово ― 18, виявлено порушення в 76%. З них 26 об’єктів ― при планових перевірках, 8 об’єктів ― при позапланових. Вручено 34 приписи щодо усунення порушень», ― зазначила Лариса Качанова, начальник Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Лариса Качанова роз’яснила присутнім представникам торгівлі Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а також відповідальність за його порушення та порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Наталія Ожогіна, завідувач сектору організації роботи Уманської об’єднаної державної податкової інспекції, розповіла присутнім про реєстратори розрахункових апаратів, податкову соціальну пільгу, введення кримінальної відповідальності за торгівлю без ліцензії підакцизними товарами, нові штрафи та інші зміни в законодавстві.

Про розміри штрафів за порушення трудового законодавства для юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, присутнім розповів начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації Олег Ярошевич.

«Невдовзі у районі буде створено робочу групу з питань моніторингу споживчого ринку, яка обстежуватиме заклади торгівлі щодо дотримання правил торговельного обслуговування населення, санітарного законодавства, трудового законодавства в частині використання найманої праці, легального оформлення трудових відносин з працівниками та сплати всіх належних податків», ― зазначили у відділі взаємодії з громадськістю апарату Уманської райдержадміністрації.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я