(ВІДЕО) В Христинівці містяни смакували салом заради бійців АТО

15 Жовтня 2014 20:52 Коментарів 1 Титаренко Марія Переглядів: 133

Сало смажене і копчене, варене та у шоколаді, ковбаси та запечена свинина, голубці та вареники – у Христинівці святкують традиційний День Сала. До міста з’їхалися гості з усіх усюд. Тут були і жителі прилеглих сіл та міст, і нацгвардійці, і кандидати в народні депутати, і навіть зірки Ікс-фактору. День українських страв пройшов без пишних святкувань, проте з гарним результатом. «Продавцями» сала було зібрано більше 7 тисяч гривень, які місцева влада разом із активістами та воєнкомом використають на закупівлю теплих речей бійцям АТО.

Любителі сала, свинини та українських страв з’їхалися до Христинівки на традиційний День Сала, який було започатковано колишнім мером Миколою Наконечним у 2008 році.

- День Сала було започатковано моїм батьком Миколою Наконечним, – говорить молодий мер Христинівки Микола Наконечний . - На жаль, воно не буде таким веселим як минулі роки . Це більш благодійне свято, приурочене збору коштів воякам, які сьогодні знаходяться в зоні АТО .

Все сало гостям свята роздавали безкоштовно. Натомість любителі смачно поїсти клали у «благодійні банки» гроші, які будуть використані на підтримку бійцям Сходу.

Під звуки українських пісень куштували сало і Уманські бійці нацгвардії. Багато з них просто не уявляють свого життя без традиційного українського продукту. Проте останні три місяці, які бійці провели на передові, вони могли лише мріяти про подібне свято.

- Ми сало любимо. Вдома їли його майже кожного дня. Проте на війні про нього можна тільки мріяти, - ділиться з нами нацгвардієць Артур. – Вдячні організатором свята, які запросили нас сюди. Такої кількості сала та м’яса в одному місці побачиш нечасто. Приємно, що люди сьогодні не лише святкують,а й допомагають бійцям. Дуже вдячні їм за підтримку.

Відвідали День Сала і кандидати в народні депутати Андрій Дикун, Віталій Чудновський, Володимир Космина, Роман Похольчук, Валерій Панченко та Ігор Ліпкан. Вони оцінили всі смакові якості сала та віддали на підтримку військових не одну сотню гривень.

- Сьогодні Україна переживає непрості часи. Всі наші думки та молитви зараз із нашими захисниками, - говорить Андрій Дикун. – Ми скинули Януковича, зупинили агресора Путіна, і це все було зроблено завдяки звичайним українцям. Багато хто з вас мерзли на Майдані, стояли на блок-посту біля Маньківки. Ми перемогли разом. Я дуже дякую організаторам, що в такий скрутний час змогли зібрати людей. Приємно, що гроші, які будуть зібрані, сьогодні підуть на АТО .

Під час свята активістами було зібрано більше 7 тисяч гривень. Всі кошти підуть на закупівлю теплого одягу бійцям сходу.

 

 

Коментарі: