Всі уманські ставки шкідливі для здоров’я

27 Липня 2012 00:00 Коментарів 0 Переглядів: 159

Жоден уманський ставок не є безпечним для купання – такі висновки зробила Уманська санстанція та МНС. Якщо лікарі знаходять в ставках нітрати та кишкову паличку, то МНС доводиться витягати утоплеників. За літо уже 4 мешканців Уманського району розпрощались із життям. 
Іде літо і більшість жителів міста ховаючись від жахливої спеки ідуть купатись до водойм, але цьогоріч довелося віч-на-віч стикнутися з проблемою забруднення водоймищ, і так як ще кілька років тому ще було декілька водойм придатних до купання то цього року Уманська СЕС повідомила що серед 349 ставків в районі та 12 ставків міста жоден не є придатний до купання. Як повідомила Лариса Качанова, начальник уманської санітарно епідеміологічної станції. – основними забруднююючими факторами являється перевищений рівень нітратів та кишкова паличка. Проблеми з забрудненням виникають тому що водоймища, не встигають пройти самоочистку через те що в водоймах постійно миють автомобілі та на прибережній зоні утворюють сміттєзвалища. 
- Врятуватись від зараження можна, але тоді потрібно відразу після купання прийняти душ з милом – зазначила Лариса Качанова. 
Попри заборони купання уманчани тягнутся до води і вже є чотири утопленики. Як повідомляє Артем Гуня начальник ДПРЧ-14 міста Умань та Уманського району, за останній місяць в селі Ятранівка потонула 11-ти річна дівчинка, в ставку Олексіївка втопився хлопець із села Громи, в Іванівці потонув 28-річний хлопець, а у Степіквці тонули батько з донькою. В більшості надзвичайних ситуацій на воді винне халатне відношення до правил безпеки, тому потрібно пам’ятати, що не можна допускати дітей  до води без дорослих, не іти до води в стані алкогольного сп’яніння. 

Коментарі: