(Відео) В Умані запрацював перший молокомат

06 Серпня 2012 00:00 Коментарів 0 Гамалиця В. Переглядів: 251

Без консервантів, із санітарним контролем та з природнім вмістом вітамінів, білків та жиру – тепер таке молоко можна придбати в молокоматі у Фуршеті. Автомат встановила Асоціація виробників молока, а контроль за якістю здійснює санстанція. Ціна як на ринку – 7 гривень за літр, що дешевше за молоко в пакетах.
            АВМ гарантує якість – із таким логотипом молокомат роздає молоко, яке не страшно давати пити дітям та пенсіонерам. Постачають його прямо з сучасної ферми з французьким обладнанням фірми «Базис», що знаходиться в селі Городецьке. По дорозі до споживача єдиний етап обробки – охолодження до 4 градусів та жорсткий санітарний контроль – спочатку в спец лабораторії на фермі, потім – в Уманській санстанції.
 - На свято Івана Купала ми пообіцяли що Умань стане третім містом в Україні, де будуть установлені молокомати з якісним молоком від виробника. – розповів Андрій Дикун, Президент Асоціації виробників молока. -  Ми своє слово дотримали, перший молокомат стоїть в магазині Фуршет. Кожного дня молоко привозять свіже і на сьогоднішній я вражений тим, що практично кожного дня молока не вистачає. Тому нам приємно, що наша робота не є даремною. Ми раді що уманчани п'ють молоко і хочеться побажати всім здоров'я. 
            Перед купівлею молоко можна продегустувати – його безкоштовно наливають у стограмовий стаканчик.  
— Молоко зберігає свою високу якість завдяки підтримуванню температури від +2 до +4°С. Його жирність становить не менше 3,4%, а вміст білку — більше 3%. Все молоко ретельно перевіряється у спеціальних лабораторіях, в молокоматах воно зберігатися протягом доби. Після кожної видачі, трубка виливу та ніша для посуду промиваються спеціальним розчином. Всі процеси автоматизовані, — розповідає консультант Алла Ляхович, 21 рік. – Сьогодні ми проводимо безкоштовну дегустацію для уманчан. Уманчанка Вікторія Погоріла пробує молоко: - Смачне і холодне. Буду тепер знати, де можна брати свіже. Такі пристрої я навіть не бачила раніше. Але чимось він нагадує автомати, з яких у радянські часи газовану воду купували. 
До апарату складається черга. Серед покупців в основному жінки. Чимало гостей міста. 
Головний санітарний лікар міста Лариса Качанова позитивно охарактеризувала молокомат – каже що апарат має усі потрібні висновки та сертифікати Державної санітарної інспекції та молоко проходить перевірку. Великий плюс у тому що молоко натуральне, тоді як в пакетах можуть бути різні варіанти, навіть з використанням «сухого молока». Проте радить уманчанам зважати, що молоко «сире» і його варто прокип’ятити перед вживанням.

Довідка: наступним кроком Андрія Дикуна буде забезпечення шкіл якісним безкоштовним молоком для дітей. Воно буде у спеціальних пляшках по 200 грам. Що дозволить дітям щодня отримувати природні вітаміни, білки та кальцій. Умань стане першим містом, де повернуть безкоштовне шкільне молоко у школи.

Точка зору
Фаіна Назарова: Це молоко смачніше, ніж у нас в Росії
Фаіна приїхала до Умані провідати матір. Зайшла до Фуршету та спробувала молоко.
- У нас в Росії теж є такі апарати. Але тут молоко набагато смачніше. Не можна відірватися. Буду пити, поки тут.

Підпис під фото: Сам п’ю і всіх запрошую: Андрій Дикун першим про дегустував молоко з молокомату. Бажає уманчанам здоров’я та щодня вживати натуральні продукти

Коментарі: