Нацгвардійцю з російським корінням відкрили меморіальну дошку в Умані

15 Грудня 2014 13:35 Коментарів 1 Титаренко Марія Переглядів: 155

Сьогодні в школі № 7 відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Олексію Курмашеву. 34-річний нацгвардієць, маючи російське коріння та рідних на Донбасі, пішов добровольцем захищати Україну. Потрапивши у засідку разом із своїми побратимами хлопець врятував життя товаришу, проте своє втратив... Тепер його пам'ять вшановують діти за майбутнє яких він боровся.

Олексій одним із перших, ще у квітні, записався у ряди добровольців Нацгвардії. Пройшов три тижні військової підготовки. А потім разом із побратимами поїхав у зону АТО, на гору Карачун.  Після визволення гори від терористів, повернувся додому.  Відпочив і знову пішов у бій. 

28 серпня рухаючись на допомогу силам АТО по маршруту Дебальцеве - Вуглегірськ Альпініст, такий він мав позивний, разом із побратимами потрапив у засідку сепаратистів. Українські військові були обстріляні. Кожен нацгвардієць батальйону отримав важкі поранення. 

Олексій врятував життя своєму товаришу, проте сам не вижив... Першого вересня уманчани проводили Олексія в останню путь.

15 грудня у школі № 7 відкрили меморіальну дошку пам’яті нацгвардійця.

- Альоша дуже часто говорив, що в житті є дві головні речі, які люди не в силах змінити. Це життя та час. Тому ніколи не потрібно втрачати час. І що не зробив вчора,  завтра буде пізно.  В квітні він сказав, що потрібно йти добровольцем. Треба йти, щоб дати час молодим вирости, вивчитися, і стати на ноги. Він пішов на фронт. І там так само останні години свого життя не витрачав даром. Альоша під час бою надав допомогу бійцю, який був поряд з ним. І тільки завдяки його діям батько двох дітей зміг повернутися додому. Але цього ж самого ж не вистачило самому Альоші. Його не встигли довезти до госпіталю. - звернулася до школярів мати нацгвардійця Наталія Курмашева. Тому я звертаюся молоді, пам’ятайте, ніколи не можна втрачати час даремно. Прошу вас пам’ятати про це.  Я надіюся, що ви будете достойні пам’яті тих, хто віддав за вас життя.

Під час мітингу-реквієму керівництво школи подарувало воїнам-атовцям, побратимам Олексія, збірку поезій вчителів міста «Нескорені». 

На завершення заходу учасники відвідали шкільний музей, де створено куточок пам’яті Олексія Курмашева.

Коментарі: