В Уманському районі планують оптимізувати школи

27 Січня 2015 13:53 Коментарів 0 Титаренко Марія Переглядів: 140

Бюджет Уманського району дефіцитний. На повне забезпечення освітян не вистачає 7 млн. 313 тис. грн. Тому школи району в цьому році планують оптимізувати, а вчителям «знизили» 20% надбавку до зарплати за престижність професії до 5%. Вчителі таким змінам не дуже раді. Кажуть, що затягувати поясни вже нікуди.

Уманщина потребує оптимізації шкіл. За словами голови Уманської райдержадміністрації Ярослава Скуса, в Уманському районі один із найвищих показників в області по затратах на одного учня. В багатьох школах класи неповні.

- Сьогодні для освітян держава нам виділила 54 млн. грн., а нам потрібно трішки більше 60 млн. грн.,  - розповідає Ярослав Скус. – Сьогодні дефіцит тільки по освіті становить 7 млн. 313 тис. грн. А на медицину в нас не вистачає 6 млн. грн. І того загальний дефіцит в районі становить 13, 197 млн. грн. Тож наразі стоїть питання: де взяти ці гроші. Зараз ми працюємо із податковою інспекцією, фінансовим управлінням, сільським головами. Намагаємося вирішити дане питання. Нам сьогодні потрібна оптимізація шкіл.

Але перед тим як проводити оптимізацію шкіл чиновники планують вирішити питання підвезення учнів. Оновити автопарк відділу освіти — закупити нові 3-4 автобуси.

Також на плечі бюджетного району «впало» фінансування дитячих садочків, будинків культур, сільських бібліотек. Через нестачу коштів для цих закладів також буде проведено скорочення видатків.

- На фінансування даних закладів у районному бюджеті грошей є ще менше ніж на освіту та охорону здоров’я.  Якщо у відсотках,  то від потреби є лише  40%, і не більше,  - продовжує Ярослав Скус.

Освітяни шоковані подібними затягуваннями поясів. Вони бояться, що можуть  взагалі залишитися без роботи.

- В нас і так «забрали» 20% надбавки за престижність професії. Тепер нам замість 20 % будуть платити лише до 5%, - коментує ситуацію вчителька однієї зі шкіл району Наталія . – З моїм навантаження 4 години, мені навіть на памперси сину не вистачить. А через оптимізацію взагалі можу залишитися без роботи…

 

Коментарі: