Кінотеатр «Комсомолець» розпочне свою роботу наприкінці березня

11 Березня 2015 11:15 Коментарів 2 Титаренко Марія Переглядів: 185

Взимку кіно не показували через відсутність опалення, весною – через відсутність кіноплівки. У кінотеатрі «Комсомолець» більше 50 років не робили вчасного ремонту. Тому тепер уманчани не «отримують» вчасної прем’єри кінофільмів.

Останній кіносеанс в «Комсомольці» проводили 30 жовтня. Кінотеатр потребує повноцінного ремонту та нового обладнання. Остання його реконструкція була ще в 1979 році.

- Наше обладнання працює лише на 35 мл плівці. А зараз всі фільми випускають на цифрових носіях, - розповідає директор кінотеатру «Комсомолець» Ірина Утяніна. – Взимку ми не показували фільми через відсутність опалення, зараз – через відсутність плівки. Нам потрібне нове обладнання, яке до стрибка курсу долара коштувало 1 млн. грн. А сьогодні ця сума зросла ще в декілька разів. Тому самостійно придбати ми просто не в змозі. Шукаємо інвесторів. Але в нинішній час їх знайти практично нереально.

Київські дистриб’ютори почали все менше випускати фільми на плівках. Віддають перевагу цифровим носіям. Так дешевше. Для прикладу,лише  на 1,5 годинний фільм потрібно 3,5 км плівки.

Тому керівництву кінотеатру за черговою новою кінострічкою доводиться ставати в довгу чергу, аби її отримати.

- До кінця березня ми плануємо відновити кіносеанси. Першим плануємо показати фільм «50 відтінків сірого», - продовжує Ірина Утяміна. – Наше місто без кіно не залишиться. Кінотеатр продовжить свою роботу.

ТОЧКА ЗОРУ

Ярослав Кулінєєв: «Врятувати кінотеатр можна. Потрібно лише показувати старі фільми»

Умань місто молодіжне, студентське, а де провести вільний час у молоді варіантів не багато. Погодьтеся, що краще було б якби наша молодь мала вибір – піти в кінотеатр чи в бар. Думаю, багато хто б обрав кінотеатр. Однак такої можливості у нас, нажаль, немає.

То ж багато кому доводиться викладати чималу суму, щоб поїхати в інше місто просто подивитися кіно, хоча ці гроші могли б залишатися в місті і використовуватись на його розвиток. А чому він зараз не працює? Тому що ніхто туди не ходив. В такому аварійному стані відвідувати кінотеатр нікому не хотілося. В останнє коли я ризикнув піти на вечірній сеанс, мені сказали, що для двох людей фільм не увімкнуть, адже оплата не окупає використане світло і жартома запропонували вийти та запросити прохожих, можливо хтось би й погодився.

Проблема потребує кардинального вирішення. Я б запропонував «оживити» кінотеатр, запустити його в роботу, показуючи найбільш популярні фільми минулих років. Прокат їхній вже не дорого коштує, адже це не новинки, а заплатити невелику суму, щоб подивитися улюблений фільм на великому екрані, я впевнений, готові багато уманчан.

Коментарі: