Умань за півкроку до транспортного колапсу

13 Березня 2015 15:13 Коментарів 0 Титаренко Марія Переглядів: 145

«Пішохідні» 90-ті повертаються до Умані. Все більше містян через малу кількість автобусів надають перевагу пішим прогулянкам.  Перевізники попереджають, що якщо ціна на проїзд не підніметься, то з понеділка, 16 березня, місто та район залишаться без громадського транспорту…

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

11 березня в актовому залі медичного коледжу зібралося 235 представників громадських організацій, перевізників та уманчан. Обговорення підняття тарифів було «гарячим» як ніколи. Одні присутні виступали за підняття цін, інші – проти.

Перевізники в своєму рішенні були одностайні – без підвищення вартості проїзду транспортна галузь «загнеться».

Проте домовитися все ж ні до чого не змогли. Лічильна комісія, що мала рахувати голоси щодо прийняття резолюції,  до якої входили голова «Уманської районної сотні самооборони» Андрій Столяр та ймовірний «наливайковий магнат» Віктор,  покинула залу посеред засідання. При проведенні голосування пішли й інші «активісти» . Проте голосування все ж провели. Було обрано нову комісію.

- Ми всі громадські пропозиції, які були надані внесемо до резолюції. Донесемо їх до виконавчого комітету, і на виконавчому комітеті будемо приймати рішення. Комісія перед цим розгляне розрахунки, і виконком проведе голосування за розмір тарифу, - говорить перший заступник міського голови Сергій Клочко. -  Щодо громадських слухань, зрозуміло, що складна ситуація як в перевізників, так і в мешканців Умані. Проте у цьому питанні, я думаю, замішані й політика, й передвиборча кампанія. 

НЕ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ – НЕ БУДЕ В МІСТІ ТРАНСПОРТУ

Наступного дня, 12 березня, на засідання виконкому перевізники прийшли вже із більш рішучим настроєм.

- На засіданні виконкому Уманської міської ради спілка автоперевізників звернулась із заявою, у якій зазначено, що у випадку не підняття тарифу на проїзд, вони припинять перевезення в місті та приміських маршрутах із 16 березня, - розповідає член виконкому В’ячеслав Зозуля. -  Залишиться лише пільговий.

Сьогодні, 13 березня, відбулася чергова зустріч перевізників із комісією по тарифах та членами виконкому. Проте про що розмовляли та домовлялися чиновники із перевізниками – невідомо. Зустріч відбувалася за зачиненими дверима від журналістів.

СЕЛА РАЙОНУ МОЖУТЬ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ТРАНСПОРТНОГО СПОЛУЧЕННЯ

Проте найбільше в даній ситуації страждають мешканці Уманського району, де основним перевізником є ТОВ «Круїз-Авто». Перевізники і тут відмовляються здійснювати перевезення. Кажуть, що через ріст цін на паливо-мастильні матеріали потрібно підвищувати вартість проїзду. Якщо цього не буде зроблено, то і район з понеділка може залишитися  без транспортного сполучення.

- В нас півсела працює в Умані. Кожного дня до міста на автомобілі не наїздишся, - говорить жителька села Громи Зоряна Лук’янчук. – Ми вже готові і на підвищення цін. Тільки б було на чому добиратися на роботу. Повертатися в «пішохідні» 90-ті не дуже хочеться.

Голова Уманської райдержадміністрації Ярослав Скус стверджує, що займається вирішенням даного питання.

- Підняти вартість проїзду на приміський транспорт може тільки облдержадміністрація. Як швидко вирішиться дане питання залежить тільки від неї. Всі необхідні для цього документи я вже подав декілька днів тому, - говорить Ярослав Скус.

Районна влада продовжує вести перемовини із перевізниками. Чим вони можуть закінчитися до понеділка – невідомо.

Коментарі: