Уманські бійці першими в Україні отримали від Ізраїлю «шапки-невидимки»

17 Серпня 2015 11:58 Коментарів 1 Титаренко Марія Переглядів: 153

Де дружніші, там і сильніші. Уманські вояки  отримали від Ізраїлю більше 20 міцнефетів. Це своєрідна шапка-невидимка, яка «ламає» силует бійця, цим самим рятуючи йому життя. На передову бійцям АТО їх доставить волонтерський штаб «До перемоги».

Уманські бійці перші в Україні отримали міцнефети від Ізраїлю. Державний нотаріус Людмила Дашицька передала їх волонтерам штабу "До перемоги".

Засновник Єврейської самооборони в Києві Цві Аріелі  розповідає, що в арміїі Ізраїлю  міценфети мають всі солдати, навіть ті, котрі мобілізовані у не бойових частинах. 

Міцнефети від Ізраїлю уманський бійцям передала державний нотаріус Людмила Дашицька

- Людське  око найбільш різко та оперативно сприймає добре знайомі йому форми. Таким чином, незамаскований силует солдата на відкритій місцевості відразу виділяється серед інших місцевих предметів, - розповідає Цві Аріелі. -   А от міцнефет «ламає» звичні контури каски і таким чином не так «світить» солдата на місцевості. Вона буквально «краде » голову.  Для бокового зору солдат взагалі стає невидимим. А на відстані від 100 м і більше в голову прицілиться практично стає неможливо.

Міцнефет  - це суто ізраїльська розробка, яка використовувалася спецназом в Південному Лівані. Але із середини 90-х років їх активно почали використовувати у всіх піхотних підрозділах ізраїльської армії. Прикріплюють їх до каски. Міцнефет не повинен облягатися каску, а просто має «безформно» триматися на ній.

 - Ізраїльський піхотинець впродовж першого тижня в армії, зазвичай, робить для себе міцнефет із двохсторонньої маскувальної сітки самостійно, - продовжує Цві Аріелі. -  Він його може  використовувати як в лісі, так і в пустині, вивертаючи його в потрібний момент на виворіт.

Уманській снайпери відразу змогли оцінити міцнефети. Кажуть, що вони врятують життя не одному українському солдату.

Коментарі: