Уманчани збираються на толоку для будівництва пам’ятника Гонті та Залізняку

15 Жовтня 2015 11:01 Коментарів 2 Титаренко Марія Переглядів: 145

В Умані знову взялися за будівництво пам’ятника Гонті та Залізняку. Громадські активісти зібрали на толоку містян, аби побудувати фундамент для пам’ятника, висота якого буде 11 м. Роботи планують закінчити до Покрови.

На Уманську «толоку» прийшло не багато людей – до 10 осіб. Проте робота тут кипить із самого ранку. Одні чоловік замішують бетон, інші – укладають камінь, а жінки приносять обід. І так триває вже другий тиждень.

 - Нам зараз в першу чергу потрібно фундамент пам’ятника обкласти каменем, - розповідає громадський активіст Сергій Алексєєв.  – Хочемо закінчити роботу до Покрови, але через брак сил можемо не встигнути. Нам зараз конче потрібні 4 каменярі та 10 підсобників. Працюємо тут кожного дня із 9 години ранку.

Неподалік пам’ятника розбитий намет. Там уманчани обідають та відігріваються. А вночі організовують чергування, аби ніхто не посмів забрати будівельне обладнання чи матеріали.

56-річний Олег Сидоренко пам’ятає ще ті часи, коли він маленьким хлопчиком прибігав на відкриття камені-обітниці.

 - Зараз я вже на пенсії, тож маю час допомогти нашим хлопцям. Для мене це дуже важлива справа, - коментує Олег.

Кошти на встановлення пам’ятника збирали громадські активісти на чолі з Володимиром Сиваком та Володимиром Гончаруком. Його верхня частина – з кованої міді (на сьогодні коштує 2,5 мільйони гривень).

ДОВІДКА: У 1968 році в Умані було встановлено камінь-обітницю – мовляв, тут постане пам’ятник Гонті й Залізняку. В 1989-91 р.р. до питання знову повернулися – скульптор Іван Гончар створив ескіз та модель пам’ятника Коліївщині, які були схвалені громадськістю і 4-ма урядовими комісіями, а українська діаспора почала було збирати кошти на його спорудження. У місцевому краєзнавчому музеї досі є цей макет За задумом Гончара висота памятника має бути 11 метрів, а вершників – 4,5 метрів.

Коментарі: