Уманчанам доставили ліки проти грипу із Литовської республіки

13 Лютого 2016 18:42 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 185

Умань врятована від грипу. 4600 упаковок противірусного препарату «Реленца» (аналог «Таміфлю») на суму 76 тис.євро (2,2 млн. грн.) cьогодні представники самоуправління Радвілішського району Литовської Республіки доставили уманчанам. За сприяння нардепа Максима Полякова, гуманітарну допомогу місто отримало в найкоротший термін.

З початку епідсезону в Умані захворіло 9634 особи, а це 11,2% всього населення. Зокрема, склалася непроста ситуація із захворюваннями на грип та ГРВІ.

- Цього року наше місто  «захопив» вірус грипу А багато пацієнтів внаслідок цієї хвороби мали ускладнення у вигляді пневмонії та тяжкого перебігу хвороби, - розповідає  Людмила Лісаченко, заступник головного лікаря по лікувальній частині. – На щастя, нині ми спостерігає спад кількості захворювань на грип. Проте прогнозують другу хвилю грипу, яка може дістатися і до нашого міста. Тому ми маємо бути до неї готові.

На одному із засідань комітету по боротьбі із грипом, Уманська міська влада написала листи-звернення до міст-побратимів, аби ті допомогли дістати медикаменти для лікування містян.

Одними із перших відгукнулося самоуправління Радвілішського району Литовської Республіки.  Вони самостійно доставили до Умані 4600 упаковок противірусного препарату «Реленца» (аналог «Таміфлю»), якими можна вилікувати 4600 містян.

- Коли ми отримали телеграму, то навіть не задумувалися над тим, чи потрібно допомагати, а просто взялися шукати медикаменти. Спочатку виділили кошти. Далі організували конкурс на закупівлю ліків. Підняли на ноги всю Литовську Респубіліку. Це було не просто, адже даних ліків на наших складах майже не залишилося, - розповідає Казімерас Аугуліс, заступник мера самоуправління Радвілішського району . – Ми хотіли зробити подарунок уманчанам до Дня закоханих. Адже без здоров’я немає кохання.

За сприяння народного депутата України Максима Полякова, гуманітарна допомога від Литви була звільнення від митного збору. А час митного контролю значно скорочений. Було зроблено все для того, аби ліки своєчасно були доставлені уманчанам.

- Для нас є дуже важливим здоров’я містян. Саме тому за дорученням Максима Анатолійовича були  підготовлені  необхідні звернення в митні органи про сприяння проходження митного контролю даної делегації з противірусними засобами.  Максим Поляков в цілому підтримує медичну реформу та постійно сприяє її проведенню. Зокрема, за його підтримки проведено капітальний ремонт та встановлюється медичне обладнання у реанімаційній залі приймального відділення Уманської міської лікарні. Плануємо, що вже у березні вона розпочне свою роботу, - додала помічник народного депутата Лариса Качан.


Коментарі: