Чого очікувати від приїзду державної інспекції навчальних закладів України

20 Лютого 2016 20:56 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 284

На своїй сторінці у фейсбук, колишній працівник УДПУ ім. П. Тичини Олена Ярошинська, розповіла про причину візиту державної інспекції до уманського вишу.

Уже декілька днів в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини керівництвом наводиться «жах» на працівників, у зв’язку з передбачуваною перевіркою представниками Державної інспекції навчальних закладів України з 22.02. по 26.02.2016 р. роботи університету.

Черги у відділ кадрів і деканати та запланована робота у прийдешні вихідні говорить про ретельну «підготовку» до приїзду комісії. Шановні колеги! Оскільки я була ініціатором цієї перевірки, хочу проінформувати Вас про причини і зміст мого звернення, яке було адресоване з метою оцінювання не освітньої діяльності закладу, яка завдячуючи Вам, забезпечує університету престиж, а виявленню фактів порушення законодавства про освіту керівництвом університету, в особі ректора.

Під час останньої моєї зустрічі з ним 01.07.2015 р., коли він повідомив мені про звільнення з роботи, він дав по суті «доручення», цитую дослівно: «То захищайтесь! Я не проти». Тому, мої звернення до суду, МОНУ, ДІНЗУ, Комітетів Верховної Ради та ін. державних інституцій розцінюю як правомірний захист себе як особистості та педагога.

Щодо змісту піднятих питань, то їх могло бути і більше, проте я обмежилася тими, що стосуються недопустимості приниження гідності особистості, чи то викладача, чи члена конкурсної комісії, чи члена Вченої ради або Спеціалізованої вченої ради, в закладі, що виховує фахівців, які є інтелігенцією українського суспільства й формують майбутні покоління.

До тексту додаю останній листок свого звернення, але хочу обґрунтувати доцільність піднятих мною питань.

Перше питання це − недотримання чинних вимог до проведення конкурсу на заміщення вакантних посад. Хочу зазначити, що цьогоріч до конкурсу було «спрямовано» біля ста осіб на різні посади, а могло бути на багато менше. Адже, відповідно до ч. 2 ст. 39-1 КЗпП України трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч.2 ст. 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк (безстрокові). З порушенням Кодексу законів про працю, десятки викладачів були ошукані, їм у незаконний спосіб було встановлено чергову строковість. Процедура проведення конкурсу була порушена на засіданні колегіального органу університету, який очолює ректор.

Без обговорення кандидатур, без представлення рішень кафедр, факультетів відбулося голосування за кандидатури, а потім ректор на власний розсуд продовжував договори. На скільки справедливо вирішувати Вам! Ректор дозволив собі достроково припинити термін діяльності попереднього складу Вченої ради, який затверджений наказом №243 о/д від 20.09.2010 р., і мав би закінчитися лише 19.09.2015 р.

Всупереч законодавству (ст. 36 Закону України «Про вищу освіту», Положення про вчену раду УДПУ (від 28.04.2015 р.), ректор ініціював її переобрання за чотири місяці, тоді як новий склад мав затверджуватися впродовж п’яти днів з дня закінчення повноважень попереднього.

Чому ж ректор дозволив собі достроково створити нелегітимну Вчену раду, з шанованих мною та Вами колег? За прикладом ректора та за його підтримки, в. о. декана економічного факультету, дозволила собі змінити склад вченої ради факультету, при тому, що існуюча була затвердження у 2014р. строком на 3 роки.

Чи не Ви, шановні колеги, у вересні 2015 р., після першого судового засідання з розгляду моєї позовної заяви, були неодноразово викликані для усунення недоліків роботи до відділу кадрів, і зараз це продовжується.

Це не до Вас зауваження. Відділ кадрів не лише некомпетентно веде наші особові справи, але й фальсифікує документи з метою усунення своїх недоліків. Підробка документів та інші суттєві порушення законодавства працівниками відділу кадрів, на мою думку, заслуговують на перевірку.

Чи не задавали Ви собі запитання: чому в останні дні перед початком роботи Приймальної комісії відбулася необґрунтована зміна голів, членів та секретарів фахових атестаційних комісій, які повинні були працювати в 2015 році? З чиєї ініціативи та з яких причин замінили Вас та інших?

Вмотивованість та доцільність цих змін потребує вивчення. В останні дні 2014−2015 н.р. зі складу Спеціалізованої вченої ради Д.74.053.01, за ініціативи голови ради − ректора університету, були виведенні науковці, професори, які є гордістю нашого університету − Кочубей Т. Д., Коляда Н. М., Заболотна О. А. Це було зроблено «тихо», без будь-якого обговорення та повідомлення членам ради, а особливо дивує подання завідома неправдивої інформації до МОН України про спеціальності осіб, які вводяться їм на заміну.

Мова йде не про можливість їх участі у роботі ради, адже це високошановані мною і Вами науковці, а про виконання цієї процедури у незаконний спосіб. Кожен із Вас може вільно поспілкуватися з членами комісії, хто за власним бажанням, хто за вказівкою ректора, але раджу скористатися нагодою та висловитись про болюче, адже не скоро може бути така нагода.

За «традицією» представники Державної інспекції навчальних закладів України приїздять до нас тільки перед ключовими змінами. А які вони будуть - залежить від нас та об’єктивності роботи комісії.

Коментарі: