Книжку уманчанки вивчатимуть діти з усієї України

07 Листопада 2012 00:00 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 172

 

Софія КРИМОВСЬКА
Книги уманчанки Марина Павленко ввійшли до обов’язкової шкільної програми. З наступного навчального року в усіх школах України семикласники читатимуть «Русалоньку із 7-Вабо Прокляття роду Кулаківських» - першу книгу із тетралогії Марини Павленко. Загалом світ побачили чотири історії про русалоньку. 
«Русалоньку із 7-В або Прокляття роду Кулаківських», «Русалонька із 7-В та загублений у часі», «Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу» та «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту» сучасна критика порівнює зі відомими у всьому світі історіями Джоан Роулінг про Гаррі Поттера. Дослідники навіть визначили жанр цих книг – краєзнавчий детектив.
«Русалоньки» свого часу стали переможницями відомого конкурсу авторів «Коронація слова» і проклали широку дорогу до визнання Марині Павленко.
Сама ж авторка дещо розгублено розповіла про це: 
-         Взагалі-то, коли я дізналась, що «Русалоньку» (а йдеться саме про першу частину: решта вже рекомендовані для додаткового читання)  вивчатимуть у школі, трохи насторожилась: чимало навіть прекрасних класичних текстів стали ненависними дітям якраз через те, що їх «нав’язали» в школі.  З іншого боку, моя повістина — сучасна, динамічна, легка і зі щасливим кінцем, чого в програмній українській літературі дуже бракує. Хтозна, може вона якось спонукатиме дитину полюбити читання?
У минулі роки твори Марини Павленко уже входили до шкільних читанок і навіть до програм окремих шкіл, як то Уманської школи-гімназії. 

Коментарі: