Бізнес «на воді»

22 Лютого 2012 00:00 Коментарів 0 Переглядів: 274

Колишній студент і переможець конкурсу бізнес-проектів 2006 року Сергій Майстришин, зараз є власником фірми з виробництва та постачання бутильованої води «Россана». Усе починалось із студентської ідеї, безсонних ночей над написанням плану та щасливого випадку за тиждень до Нового Року… Тепер кожна крапля чистої води, яку випивають уманчани, приносить його бізнесу прибуток.


У студентські роки Сергій двічі займав призові місця в конкурсах бізнес-планів у Черкаській області. За перемогу на обласних змаганнях йому виділили 40 000 гривень на реалізацію проекту, в той час, як він потребував 200 000. Та нестача коштів не спинила наполегливого студента. І навесні 2007 року у молодого підприємця вже був перший клієнт…


Робота, що приносить ідеї
Ідея постачання уманчанам води в бутлях прийшла в голову студента в сонячній Австралії. Поїхавши за аграрною програмою на далекий материк, Сергій спочатку працював на фермі по догляду та вирощуванню коней. Як кажуть уманчани, поїхав на коні. Але працею з цими дружелюбними тваринами все не закінчилося. Хлопець показав себе ще й гарним знавцем комп’ютера, тому тяжка фізична праця у кінській стайні, де треба «вкалувати», змінилася працею за офісним столом перед монітором комп’ютера. Ще через деякий час юнаку доручили розвозити воду в бутлях на різні підприємства та просто додому людям.
         - Я розвозив воду спочатку в Австралії, а по приїзду в Україну, зайнявся цим самим і в Черкасах. За кордоном платили досить гарні гроші. По приїзду в Умань, я постійно шукав і думав чим би мені зайнятись, яку справу розпочати. Гарний закордонний досвід зіграв свою роль. На той час у Черкасах такий вид діяльності був уже досить поширеним. А от в Умані, нажаль, з водою проблеми. – зазначає Сергій. – Мене дуже хвилюювала проблема води, адже вода – це життя. Тому я почав збирати дані і вже за пів року отримав достатньо інформації, щоб втілити свій план на папері.

         План Сергія був досить детально та переконливо розписаний. А головне, що проблема дешевої, чистої та корисної для здоров’я води, на той час була дуже актуальною. Юнак зміг визначити сферу діяльності, яка дійсно принесе прибуток. Це справило враження на суддів та організоторів обласного конкурсу бізнес-проектів, і Сергій зайняв перше місце. Нагородою за перемогу у конкурсі є реалізація проекту. За розрахунками студента, на реалізацію плану було потрібно 200 тисяч гривень. А йому виділили лише 40 000. Здавалося б, про реалізацію можна було забути. Та в пригоді став зароблений закордоном капітал. Юнак доклав власних коштів, взяв кредит і розпочав свою справу.


Під Новий рік всі бажання збуваються
         За 10 днів до Нового Року хлопець знайшов приміщення для оренди, а 25 березня 2007 року вже мав першу воду та першого клієнта.  Сказати, що все одразу закрутилося і поїхало, власник фірми не може. Усе давалося важко і потребувало уваги. Вкладаєш – заробляєш, заробляєш – вкладаєш.
         - Ось плануємо розширювати поле діяльності та випускати газовану воду в пляшках. Технологія виготовлення такої води найкраща в Канаді. Тому ми плануємо перейняти досвід закордонних колег. Як кажуть, і свого не цурайтесь і чужому научайтесь.


Чиста вода очищає організм
         За 5 років існування фірми «Россана» траплялося багато цікавих ситуацій.
- Одного разу нам зателефонувала жінка на ім’я Катерина і почала жалітися, що у неї болять нирки та печінка після вживання нашої води. Після того, як вона пройшла узі, виявилося, що пісок з її нирок вийшов. На радощах жінка побігла додому і одразу замовила ще один бутель нашої води. Довго і сердечно вибачалася перед фірмоюЩе в одного дідуся за пів року з організму вивелося два камінчики.

         Ще цікавий факт помітили клієнти фірми «Россана» із фірми з організації свят. Вони теж пили воду з бутлів і на зиму зачинили свій офіс. А воду залишили. Надворі стояв лютий мороз, а офіс не опалювався. Через кілька днів вони повернулися і побачили, що вода замерзла і утворила крижані кристали у формі дерева. Таке собі крижане дерево життя.
Хочеш грошей – працюй. Бажаєш успіху – ще й думай
         - Для того щоб стати успішним у своїй справі, потрібно постійно і наполегливо працювати. Аби ваші старання не були марними, варто ретельно все продумати до найменших дрібниць. І ніколи не зупиняйтесь на досягнутому!  - закликає Сергій Майстришин. - А ще бажаю читачам «Вечірки» добре ставитись до оточуючих і триматися з друзями вкупі. Друзі завжди підтримують морально та подають чудові ідеї. Для того, щоб отримати результат, спочатку потрібно потратити сили і кошти, крок за кроком іти до мети. А тоді вже пожинати плоди своєї праці. Коли бачите успішну людину, не задріть її досягненням, краще запитайте якими стараннями вона цього успіху досягла.

Коментарі: