Весело, культурно, недорого. Де відпочити уманчанам у серпневі вихідні

31 Липня 2016 13:21 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 197

Немає часу чи коштів на відпустку на море,  а хочеться весело і культурно провести вихідні, без удару по власному гаманцю? Альтернатива є, - фестиваль «Ше-фест», за 100 кілометрів від Умані, на малій батьківщині Великого Тараса, у Моринцях,  вже третій рік поспіль піднімає на вуха всю країно, своєю проукраїнською ідеєю.

Культурне свято для всієї родини цього річ влаштують 13-14 серпня, перетворивши поле, при в’їзді в Моринці, на справжній мистецький майданчик, - де кожен зможе знайти собі розвагу по душі. Затяті фанати українського року насолодитись виступами гуртів: «Тартак», «Тінь Сонця», «Антитіла» «Веремій», «ДримбаДаДзига» та ін…,  рукодільники виготовити оберіг для  дому,  чи придбати етнічний український сувенір. А щоб батьки могли відпочити, на території фестивалю діятиме дитячий майданчик, - де протягом дня малечу займатимуть цікавими іграми.

Кожного року, фестиваль набуває нових масштабів, та сталим він залишається у своїй ідеї: «Ми хочемо зробити так, аби Шевченко був завжди модний і актуальний. Так само, як і його творчість», – зазначають в оргкомітеті.

Для цього й створена просвітницька галявина  фестивалю, де кращі літературознавці та мистецтвознавці країни допоможуть кожному віднайти свого Шевченка.  Також, галявина не обійдеться без сучасних письменників, поетів та музикантів, - на даний час заявлені: Сашко Лірник, Василь Шкляр, Живопис Лютий,  Віталій Радиш та ін….

«Тарас Шевченко і його творчість не може бути просто частиною історії і припадати пилом – він має бути сучасним для кожного покоління. А відповіді на питання про те, яким саме Шевченко має бути для нас сьогоднішніх, сподіваємося, кожен зацікавлений зможе знайти у Моринцях на нашому фестивалі», – розповідає ініціаторка події Юля Капшученко-Шумейко.

Минулого року «Ше-фест» відвідало десятки уманчан, які ж враження залишились в них після фестивалю дізнавалась Вечірня Умань:

Бугай Олена, студентка

- Це фестиваль в якому міцно вкоренився дух українства, наш побут, звичаї і традиції.  Минулого року я була на фестивалі вперше, і мене приємно вразила просвітницька галявина – це було своєрідне перезавантаження мізків. А найголовніше, що я знайшла для себе безліч нових друзів, з якими і цього річ планую їхати на фестиваль.

Юлія Красновид, шеф-редактор сайту 04744

Особисто для мене, - це був фестиваль музичних відкриттів. Вразила ДримбаДаДзига та приємно здивував Фіолет, - мені здалося, що за певного збігу обставин і правильної роботи над собою вони за кілька років можуть стати настільки з популярними і культовими в Україні, як О.Е. А найголовніше, що фестиваль був безалкогольним. І це було не тільки на словах: на наших очах волонтери змусили відвідувачів вилити в траву пляшку алкоголю, які ті умудрились привезти з собою в наметове містечко.

Ростислав Веремієнко

- Подія яку я чекав цілий рік. Потужні українські гурти,  під які готовий відриватись вічність, вечірня ватра і пісні під гітару, ось які спогади залишив по собі «Ше-фест».

 

Як же дістатися на фестиваль?

З уманського автовокзалу практично  щогодини курсують маршрутні таксі на Звенигородку. А вже з відти до Моринців можна дістатись фестивальним автобусом, забронювати місце у транспорті можна в групі "Ше-фест"

 

 

У зв’язку з розширенням масштабів фестивалю, а як наслідок, потребою у додатковому фінансуванні «Ше-фест» цього річ став платним. Квиток на два дні коштує 150 грн. на один день 100. Придбати їх можна ТУТ.

 

 

Коментарі: