Від уманського колядника – до стиліста «Різдвяних зустрічей» Пугачової

11 Січня 2013 00:00 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 238

 

Андрій КРАВЕЦЬ, "ВЕЧІРНІ ЧЕРКАСИ"

Майбутній найпопулярніший перукар-стиліст московських тусовок Олександр Шевчук у юності стрижками не переймався. В усякому разі – у рідній Умані на Черкащині, де й донині живуть його батьки і брат. Його доля була вирішена тієї миті, коли Сашко познайомився… з перукарем при Уманському військкоматі, який постриг його під один гребінець разом з іншими новобранцями тоді ще Радянської армії.
Служити Шевчук потрапив до Москви. Тут після служби пішов на-вчатися до інституту легкої промисловості, але через два роки покинув його. Натомість, познайомившись із модною стилісткою Наталею Нафталієвою, втягнувся в перукарську справу.
Нині уманчанина Шевчука знає вся «гламурна» Москва. Він робив зачіски Юлії Савичевій і Дмитрові Колдуну в зеніті їхньої слави (останньому, до речі, і тоді, коли він виграв на «Євробаченні»). Познайомився з Галиною Волчек і зовсім скоро прославився у театралів, створивши грим для вистави «Пігмаліон» із Гафтом та Яковлєвою у головних ролях. Отримав премію «Овація» за роботу стиліста у проекті «Старі пісні про головне» – цю премію для українця «вибила» особисто Алла Пугачова.
У різні часи саме Шевчук зробив Буйнова – блондином, Кіркорова – лисим, Леонтьєва – гібридом кота і людини для кліпу пісні «Рудий кіт»… У нього стриглася і фарбувалася сама Примадонна – Алла Пугачова. Зі словами «Роби зі мною, що хочеш!» до майстра в крісло сідала Лариса Доліна. Зачіски, зроблені уманчанином, мали Аркадій Укупник, Наташа Корольова, Валерія, Земфіра, Людмила Гурченко, Наталія Ветліцька та інші співаки, шановані в усіх державах колишнього СРСР. А Дмитро Маліков, який свого часу відмовився від пропозиції Шевчука обрізати довге волосся, пізніше з жалем про це згадував, коли цій моді почала слідувати вся московська шоу-тусовка…
Зрештою, робота стиліста – це не тільки зачіски, одяг та макіяж. Шевчук фактично «стояв біля витоків» понад трьохсот кліпів, серед яких найвідоміші – «В Петербурге сегодня дожди» Алли Пугачової, «Красиво» Валерія Меладзе і «Дива» Філіпа Кіркорова.
Мало хто знає, що Кіркоров просто-таки весь час в оточенні вихідців із Черкащини. Скажімо, у його репертуарі є пісні, написані Олегом Гегельським, який родом із Лозоватки Шполянського району, а є й пісні від черкащанина Володимира Єлізарова. А от постійним стилістом він обрав для себе уманчанина Олександра Шевчука – ще більше 20 років тому! Утім, перша слава серед зірок шоу-бізнесу до Шевчука прийшла ще раніше – коли він пошив сукню і капелюшок і з п'ятнадцятьма пір'їнами павича для Ірини Понаровської. У цьому вбранні вона з'явилася у концертній залі «Росія» на дні народження Льва Лещенка – і московський бомонд загув… Постійною клієнткою Шевчука стала Лайма Вайкуле, а коли Борис Краснов займався підготовкою чергових «Різдвяних зустрічей» для Пугачової, він порадив Примадонні брати стилістом тільки Олександра Шевчука. Відтоді уманчанин став часткою творчого залаштункового життя «Різдвяних зустрічей» – тож жителі Умані, коли вмощуються біля телеекранів святкової програми, бачать російських (і не тільки) «зірок», яких марафетив їхній земляк.
До речі, Олександр був знайомий із Майклом Джексоном, здружився з мамою Міли Йовович, гримував Жана-Клода Ван Дамма, Лінду Євангелісту і Пола Янга… Свою майстерність удосконалював у США, Німеччині, Фінляндії. Зрештою, став власником наймоднішого в Москві салону «Іскра» та школи перукарського мистецтва «Райський сад Олександра Шевчука».
У одному з інтерв'ю журналіст запитав Олександра Шевчука, скільки коштує зробити в нього зачіску або макіяж. Уманчанин відповів:
– Дуже недешево! Я не працюю безкоштовно – і це не моя філософія. Просто все має бути оплачене… Відверто можу сказати, що на сьогодні я – найбільш високооплачуваний стиліст Росії. І цим пишаюся.
Цікаво, де зараз перукар, який стриг юного Сашка перед відправкою до радянського війська? Навряд чи може він розраховувати на відсотки від гонорарів модного стиліста, якому своїми ножицями «вист-риг путівку в життя». Але, отримавши рекомендації від очільника перукарської школи «РАЙський сад Олександра Шевчука», міг би стати як мінімум наймоднішим перукарем для новобранців Уманського РАЙвійськкомату…

Коментарі: