Електронна сигарета, - спосіб кинути палити і зберегти кошти, чи чергова шкода здоров’ю

30 Грудня 2016 15:03 Коментарів 1 Анонім Переглядів: 334

Із зростанням цін на цигарки, уманчани масово задумуються над тим, щоб кинути курити,  розглядаючи електронну сигарету, як  дешевший і безпечніший для зоров’я варіант альтернативного паління. Та електронний виріб, як і будь-який інший винахід, що тільки з’являється на ринку, має свої переваги та недоліки.

Чого ж в електронній сигареті все-таки більше?


Переваги

Економія.  На сьогодні, пачка цигарок в середньому коштує 25 гривень, для ти хто скурює її за день, - електронний  виріб стане гарною економією, адже   флакончика заправки на 10 мг. в середньому вистачає на 5 днів, а коштує він від 30 до 50 гривень. Тут спрацьовує проста математика: 5 пачок цигарок помножити на 25 гривень дорівнює 125,  а це  в середньому три флакони заправки, яких вистачить на 15 днів. Як результат - палити електронну сигарету втричі дешевше.

Відсутнє пасивне куріння. Електронні цигарки можна курити в приміщенні без шкоди  здоров’ю оточуючих, адже вони не виробляють токсичного диму. Їх пар має приємний запах і швидко розчиняється у повітрі.

Зменшення шкідливості куріння. Пар електронних виробів суттєво відрізняється від диму звичайних сигарет, який у своєму складі  налічує масу хімічних сполук, що є отруйними для оранізму. Курець електронної сигарети не вдихає ні смол, ні канцерогенів, ні продуктів горіння, ні ряду інших шкідливих речовин, - як наслідок, покращення самопочуття.

«Вже пройшов майже рік, як я перейшов на електронну сигарету, і окрім задоволення, отримав ще кілька приємних бонусів  у формі покращення здоров’я: дихати стало легше а задишка і ранковий кашель стали менш інтенсивними.» - зазначає Олександр Забожчук.

 «Для мене, як для дівчини, великою перевагою стала відсутність неприємного запаху, який раніше доводилось перебивати жуйками і парфумами. Також, куріння електронної цигарки відбилось на зовнішності, - зникла проблема жовтіння зубів» - розповідає Олена Калєвич.

 

Та пропри очевидні переваги, електронна сигарети, як будь-який винахід, має і свої недоліки:

Згубна звичка палити нікуди недіваєтья. Незалежно від того, курить людина електронний виріб або звичайні сигарети, сам процес паління викликає численні захворювання різних систем організму через нікотин.  Та на відміну від цигарок,  до електронних виробів можна придбати заправку з нульовим вмістом нікотину.

Ароматизовані масла, що провокують інших людей палити. Сьогодні на ринку представлений величезний вибір заправок з ароматичними добавками. Проте ще в 2014 році на шостій сесії Конференції Сторін рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі з тютюном, експерти прямим текстом рекомендували заборонити електронні сигарети зі смаком - вони привертають некурящих.

Рідкий стан нікотину. Рідина, що має приємний запах часто привертає увагу дітей, які ради цікавості, можуть спробувати її на смак, - це може призвести до отруєння. Тому флакони із заправкою потрібно завжди надійно ховати від малечі.

Та пропри свої недоліки, на даний час, електронна сигарета залишається єдиною більш безпечною альтернативою звичайним цигаркам. Як показують дослідження українських аналітиків,  20% курців з  допомогою електронки планують звільнитися від нікотинової залежності. Близько 70% свідомо замінили звичайну сигарету електронною. Менше 10% висловили бажання повернутися до звичайних сигарет.

Де придбати електронну сигарету і Умані?

Десятки моделей електронних виробів, - від простих замінників сигарети до електронних кальянів різного дизайну та форм.  Сотні видів заправок на будь-який смак можна знайти в магазинах «E-smoke»,що знаходяться за адресами: вулиця Європейська, 72б – біля магазину «Зоряний» та площа «Івангородська», 1а – біля магазину  «Батон».

Коментарі: