В Україні можуть заборонити російські соцмережі «Одноклассники» та «ВКонтакте»

24 Лютого 2017 15:24 Коментарів 2 Жирохова Юлія Переглядів: 707

 Заборонити соціальні мережі "ВКонтакте" та "Одноклассники", - з такою ініціативою виступив радник глави МВС Зорян Шкіряк,  переконуючи, що це допоможе вберегти населення від російської пропаганди.  Закриття соціальних мереж - обмеження  вільного спілкування українців, чи реальна можливість зменшити вплив російських спецслужб?  Журналісти поцікавились, як до такої ініціативи ставляться  уманчани.

Ярослав Кулінєєв, депутат міської ради

«Особисто моя думка з цього приводу, що так, це можливо, але ця ініціатива ні до чого хорошого не приведе. Якщо людина адекватна та свідома, вона ніколи не буде слідкувати за російською пропагандою чи відвідувати російські ресурси, де на її спосіб мислення могли б повпливати. 
Це перше, по-друге, ні для кого не секрет, що зараз іде інформаційна війна, але іде вона не тільки в "Однокласниках" чи "Вконтакте", вона всюди, і вирішити цю проблему обмеженням російської пропаганди через соціальні мережі просто так не вийде. Бо крім цих сайтів є ще тисячі ресурсів де ця пропаганда можлива. Це цілком і повністю залежить від людини, яка використовує Інтернет. 
Зараз дуже багато українців відвідує сайти "Вконтакте" та "Одноклассники", дуже багато людей там робить бізнес та просто спілкується або слухає музику і вони навіть не цікавляться є там пропаганда "руського міра" чи нема. Тому я вважаю, що заборона соціальних мереж тільки нашкодить. 
На мою думку, якщо пан Шкіряк, так переймається тим, щоб українці не були під впливом російської пропаганди, то йому не "закривати Інтернет" потрібно, а займатися вихованням національної свідомості, щоб жодна пропаганда не мала ніякого впливу на українців».

Але є й інша сторона, екномічна, дійсно, багато підприємців веде бізнес в цих соцмережах. Що ж буде з цим видом прибутку?

«На бізнес, думаю, що ніяк не вплине, можливо, тільки частково, в українському Інтернет-просторі є безліч українських соціальних мереж куди всі підприємці згодом перейдуть. Це як зі звичайним бізнесом - якщо один підприємець зникає з ринку, його місце займуть інші. На початку буде трохи важко звикнути, але, якщо вже таке станеться то іншого вибору і не буде. В будь-якому випадку поміж "Вконтакте" і "Одноклассників" є ще "Фейсбук"».

Скус Ольга, викладач УДПУ

«Так, «Вконтакте» та «Одноклассники» на сьогодні є основними виробниками антиукраїнського контенту. Але їх закриття – це не вихід! Молодь, яка є більшістю користувачами цих мереж, знайде інший вихід через зміну ІР! 
На мою думку, набагато ефективніше було б, щоб у нас з’явився сильний спеціальний кібервідділ, який зміг би правильно вести контр дії в цих мережах. 
Молоді потрібно вмикати голову і з більш холодним розумом ставитись до певних речей, критично аналізувати те, що "споживають". Будь-яка дестабілізація буде на руку тим людям, хто не дуже любить НАШУ країну».

Поглянемо на заборону сайтів з точки зору молодої людини, яка там проводить більшість часу: дізнається новини, ділиться інформацією.

Бондаренко Андрій, студент УДПУ 

«Соціальні мережі, насамперед, були створені з метою спілкування з друзями, знайомими. Це можливічть ділититись новинами, фото, відео з людьми, які дійсно цікавляться твоїм життям.

Зареєструвався у соціальній мережі «ВКонтакті» 7 років тому, як і вся молодь, і ніхто на той час навіть не підозрював, що питання може торкнутися нацбезпеки. Адже у цьому віртуальному світі кожен висловлює свою думку, відкриває себе справжнього. Ти можеш спілкуватись будь з ким хто є авторизований в цій соціальній мережі з різних російськомовних країн. В цьому було багато плюсів, адже батьки могли спілкуватись з дітьми працюючи навіть в іншій країні(тарифи на звязок були захмарні).   

Швидкими темпами зростала кількість груп і користувачів, та поступово наближаючись до 2013 року зростала і агресія між Україною й Росією. Вміло використовуючи соцмережі розпалювали ворожнечу між країнами, розуміючи, що молодь - це майбутнє. Різні групи пропагандували неприязнь, але звісно - це право кожного, яку інформацію він хоче читати, коментувати, чи лайкати. Говорячи за себе, я відразу відписався від групп, які нав'язували неправдиву інформацію -правда не може бути однобічною.

Зареєструвавшись у Facebook я був приємно вражений інформацією, що там знаходиться, але з часом там також зявились різні групи "сумнівного" характеру.

Отже, якщо СБУ вважає, що молодь України та люди які активні у соціальних мережах, можуть розкрити державні таємниці України, то хай заборонять користуватись і Facebook і Вк , тимсамим порушуючи КУст. 21 "Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах..." адже з Facebook за нами будуть стежити вже інші держави - судячи з логіки держслужбовців.
Якщо ж все таки нас обмежать в доступі, чи будемо ми впевнені що в майбутньому нас не обмежать ще в чомусь, що буде вигідно владі?».

 

Коментарі: