Добровільний внесок чи хабар? Проблему поборів у школах вирішували батьки, вчителі, влада та поліція

17 Березня 2017 14:47 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 1062

На одній із сесій Уманської міської ради піднялось питання  поборів у школах. Батьки запевняють, що деякі вчителі з них вимагають здавати кошти на школу, директори та відділ освіти запевняють, що це добровільний внесок, а не хабар і здають їх тільки ті, хто має на це змогу. Як узаконити добровільні внески, та чому виникає потреба батькам фінансово допомагати школам, обговорили на засіданні комісій, яке зібрало незадоволених батьків, вчителів, директорів шкіл, представників влади та поліції.

 «За останні три роки держава недофінансовує освіту на 25 -40%. Ми б могли вписатись у  державне фінансування, але для цього нам потрібно було б закрити, як мінімум, 3 школи і залишити без роботи понад сотню вчителів. Цього ми не зробили. Натомість компенсували частину коштів з міського бюджету: у 2015 році 16.5 млн. гривень, у 2016 році -18 млн. гривень а у 2017 році 43.8 млн. гривень. Та навіть це не забезпечує школу на 100%. Саме тому, деякі навчальні заклади міста створили спеціальні благодійні фонди і саме таким чином за підтримки небайдужих батьків та спонсорів, які добровільно здійснюють внески, вони компенсують недостачу фінансування.» - розповідає начальник відділу освіти Оксана Мельник.

Штраф 750 неоподаткованих мінімумів та  ув’язнення від 3 до 5 років. Саме такий вирок загрожує людям, які беруть і дають хабар.

Як питання добровільних внесків вирішили в Уманській НВК №7 розповіла директор школи Любов Матвієнко: «Для відкритості і прозорості збору коштів ми створили благодійний фонд, відкрили рахунок, і  кожен бажаючий, будь то батьки, чи спонсори можуть фінансово допомогти  школі. Очолює фонд батьківський комітет вони слідкують за надходженнями. Щороку ми звітуємо за використані кошти і пророблені нами ремонтні роботи» - розповіла директор.

Зовсім інша ситуація склалась у школах №5 та № 11 де нестворені такі фонди.

«Одного разу мій син прийшов зі школи і сказав, що йому потрібно здати  400 гривень. Я відмовилась це робити, так, як на мою думку, в школі нічого не робиться. Після цього, мою дитину почала цькувати вчителька і навіть  сіпнула його за руку, після чого у дитини залишився синець,»- розповідає мати - Олена Горєлова.

В свою чергу, директори зазначених шкіл представили батькам та вчителям детальні звіти, які роботи у школах було виконано за їх кошти.

«Держава ніколи ні копійки не виділяє на фарбу, посуд чи миючі засоби, зате щороку, в кінці літа, приходить інспектор і перевіряє чи готова школа приймати дітей.

Питання поборів у нашій школі підняв депутат Ярослав Кулінєєв, написавши у соціальних мережах, що київські школи отримують з міського бюджету по 150 тисяч на дрібні потреби. Так от, наша школа була б безмежно вдячна депутату, як би він не тільки кричав, а добився такого фінансування для уманських шкіл» - зазначив Володимир Сокирський, директор 11 школи.

Питання поборів у школах ще довго не вщухало, незадоволеними залишалися, як і батьки  так і вчителі. Як зазначила заступник міського голови Жанна Лозінська, єдиним розумним рішенням  буде зробити благодійні внески у рамках закону, щоб кожна школа  створила благодійний фонд і відкрила рахунки. «Ми живемо у час війни і освіта не єдина галузь країни яка недоотримує коштів. Ми, як батьки маємо це розуміти і залежно від своїх можливостей допомагати нашим дітям, але лише в добровільній  формі і в рамках закону.»

 

Коментарі: