Пенсійна реформа, приватизація, земельний суд - все це у меморандумі про співробітництво України й Міжнародного валютного фонду

05 Квітня 2017 09:33 Коментарів 1 Жирохова Юлія Переглядів: 789

Національний банк України оприлюднив текст меморандуму про співробітництво України й Міжнародного валютного фонду. Текст меморандуму доступний українською мовою.

Крім того, в МВФ опублікували дослідження про корупцію в Україні, необхідність реформування пенсійної системи України з рекомендацією поступово підвищити пенсійний вік до 63-65 років до 2026 і 2031 рр. і про перехід до інфляційного таргетування і поліпшення грошово-кредитної політики, - повідомляє іpress.ua.

Пенсійна реформа

Україна повинна ухвалити пенсійну реформу до кінця квітня 2017 року. Набрати чинності пенсійна реформа повинна з 1 січня 2018 року.

Згідно з даними, викладеними у документі, пенсійна реформа включатиме в себе новий перелік варіантів виходу на пенсію з широким діапазоном пенсійного віку. Очікується, що людина, яка виходить на пенсію, буде сама вибирати терміни і умови виходу на пенсію, що залежатиме від загального трудового стажу.

Також реформа повинна передбачати додаткові пенсійні виплати. Такий захід, як очікується, стимулюватиме тривалість зайнятості та більш пізній вихід на пенсію.

Крім того, реформа сприятиме довгостроковій економії не менш ніж 3% ВВП.

В опублікованих документах МВФ сказано, що середній ефективний вік виходу на пенсію в Україні становить 58,5 років для чоловіків і 55,9 року для жінок.

Земельна реформа

Україна повинна ухвалити закон про обіг сільськогосподарських земель до кінця травня 2017 року. Відзначено також, що це новий граничний термін для виконання структурного маяка, який залишається з кінця вересня 2016 року.

Отже, чинний мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення має втратити чинність з кінця 2017 року, дозволяючи таким чином продаж землі, що перебуває у державній та приватний власності, відразу ж після цього.

Україна ж зобов'язується запустити кампанію з інформування громадськості та роз'яснення переваг цієї реформи.

Антикорупційний суд

Закон про Антикорупційний суді має бути ухвалено до середини червня 2017 року. Закон необхідний для того, щоб забезпечити переслідування корупційних дій з боку високих посадових осіб спеціалізованим і пріоритетним судовим розглядом. Нагадаємо, що антикорупційний суд утворено у відповідності з ухваленим у червні 2016 року Законом України "Про судоустрій і статус суддів", а його діяльність відповідатиме Європейській конвенції з прав людини та іншим стандартам Ради Європи.

Приватизація

Україна підтвердила свої зобов'язання щодо приватизації "Одеського припортового заводу" і буде впроваджувати необхідні заходи, включаючи врегулювання ідентифікованих балансових недоліків, для залучення авторитетних міжнародних інвесторів і завершення його приватизації в першій половині 2017 року.

Паралельно Україна ініціюватиме приватизацію великої кількості держпідприємств для приватизації до кінця вересня 2017 року. У списку: ПАТ "Центренерго" і "Турбоатом", чиї долі було вже переведено у ФДМУ, і регіональні енергорозподільчі компанії, обленерго, чиї частки буде переведено у ФДМУ до кінця квітня 2017 р. Аналогічним чином очікується затвердження законодавства, яке дозволить повну приватизацію ДП "Укрспирт", державного виробника алкоголю в Україні, до складу якого входить близько 150 пов'язаних ДП, до кінця березня 2017 з тією метою, щоб конкурсний продаж було завершено до кінця вересня 2017 року.

Нові фіскали, перегляд і монетизація субсидій

Крім того, в Меморандумі визначено нові так звані структурні маяки для України. Зокрема, Верховна Рада повинна ухвалити законодавство щодо створення нової цивільної служби, відповідальної за розслідування фінансових злочинів проти держави, під управлінням Мінфіну для заміни нинішньої податкової міліції та консолідації всіх повноважень по боротьбі з фінансовими злочинами проти держави в одному агентстві, уникаючи при цьому дублювання функцій, до кінця квітня 2017 року.

 

 

 

Коментарі: