Як за одну стипендію побачити пів України? Майстер-клас від уманчанки-автостопера

24 Квітня 2017 20:32 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 807

Як за  20 гривень  відпочити в столиці, з’їздити в Білорусію, щоб поїсти дерунів та за одну стипендію побачити пів України? Уманчанка Тетяна Шкуренко розповіла, як подорожувати автостопом, коли в кишені до ста гривень.

«Вперше я підняла палець в гору і зупинила авто у 2014 році, тоді ми з подругою вирішили поїхати на концерт Скай у Вінницю. Після тієї поїздки я зрозуміла, що подорожувати автостопом не тільки вигідно а ще й цікаво,» - розповідає дівчина.

Тетяна подорожує автостопом вже три роки, за цей час вона встигла об’їздити ледь не всю Україну, поспілкуватися з півсотнею водіїв, та вляпатись не в одну пригоду.

«Моїм найспонтаннішим рішенням була поїздка в Білорусь. Одного разу ми з другом говорили по телефону, і я примовилась, що хочу дерунів. Тоді він сказав, - поїхали в  Білорусь?  Ми за кілька годин зібрали рюкзаки і вирушили в дорогу. Авоспоп був легким, кордон ми пересікали пішки, і в Білорусії нас чекав місцевий житель Олег, якого ми знайшли через інтернет. Він  безкоштовно поселив нас  у своїй величезній квартирі та показав місто. Поїздка була дуже насичена та емоційна, але деруни в Україні все ж смачніші» - згадує Тетяна.

Як зробити свою подорож безпечною, про що говорити з водіями та де з ким і в який час  краще зупиняти авто, Тетяна Шкуренко  розповіла читачам «Вечірньої Умані».

Зовнішній вигляд

- Як не крути, але зустрічають по одежі. Якщо ти їдеш автостопом - це має бути максимально зручний чистий дорожній одяг.  Якщо це спекотне літо, дівчатам варто утримуватись від занадто відкритих футболок, адже відвертий зовнішній вигляд може викликати непотрібні асоціації. Найкраща палочка-виручалочка – це дорожній рюкзак і табличка,  вони з далека сповіщають водія про те, що ти автостопер.

Плануйте маршрут поїздки

- Якщо ваша поїздка автостопом охоплює кілька міст і триває не один день, краще продумати детальний маршрут. Колись далекобійник подарував мені карту і я зрозуміла, що це одна з найнеобхідніших речей в дорозі. Адже навіть якщо ти  добре знаєш куди тобі потрібно їхати, іноді трапляється так, що водій звертає в іншу сторону і ти не знаєш чи це він їде іншим шляхом чи пора виходити з автомобіля. Це як  пояс  безпеки - без нього їхати можна, але від прикрої ситуації ти не застрахований.

Одразу домовтеся, що проїзд буде безкоштовним

- Попереджувати водія, що ви їдете безкоштовно варто ще до того, як ви сіли в автівку. Головний аргумент - немає грошей. Немає і не буде. В якості "відмазки" добре діє, що ви студенти, довго подорожуєте, важкі рюкзаки, спекотна погода. Не попередили значить не убезпечили себе від  альтернативних пропозицій розрахунку.

Підтримуйте розмову, говоріть

- Автостоп це не «халява» кожна послуга має свою ціну. Якщо ви їдете автостопом ви розраховуєтесь з водієм гарним настроєм і цікавими історіями. Для водія – це хороший спосіб розвіяти дорожню нудьгу і не заснути за кермом. Особисто я люблю робити компліменти водію, якщо в нього чисто в машині, це одразу налаштовує на позитив. Якщо не знаєте про що говорити, є вічна тема – погані дороги, про неї водії можуть дискутувати ледь не годину.

Поважайте водія

Якщо вам зупинилася машина, і вам дозволили сісти в неї, то в дорозі слід дотримуватися деяких правил. Намагайтеся поводитися пристойно. Якщо вам захотілося закурити, то це можливо тільки в тому випадку, якщо водій сам курить, але, тим не менш, вам слід запитати дозволу, перш ніж дістати сигарету. Не обговорюйте манеру водіння водія, а також його дії. Якщо вас просять пристебнути ремінь, то обов'язково зробіть це.

Правильно обирайте місцевість

Свою подорож слід починати за межами міста, адже  в самому місті ви зможете зупинити лише таксі. Топ місця біля заправок та на рівних ділянках дороги.  Найгірше водії стають на спусках і підйомах на об’їздних дорогах та біля  пункту ДАІ.

Теми табу

Не варто заводити розмову на  теми політики, релігії, грошей та інтиму. Ви можете стати слухачем, але не вступати в суперечку з водієм. Деяким водіям просто необхідно виговоритись, ось і все. Особисто в мене було 2 таких випадки: одного разу мене підвозив свідок Ієгови, другого разу був мусульман. Обидва ледь не всю дорогу розповідали про релігію і намагались нав’язати мені свою точку зору. Я їх вислухала, подякувала, що підвезли і стопила далі. Також не варто критикувати музичні смаки водія. Ви в його авто і допоки ви пасажир ви живете за його правилами.

Критичні ситуації

Буває, що водії починають залицятись, пропонувати послуги, які тобі недовподоби, - в такій ситуації краще все звести на жарт. Якщо  ж не потрібні вам пропозиції подовжують поступати, краще попросити зупинити машину і вийти. Для таких випадків я воджу з собою газовий балончик, правда жодного разу ще не скористалася ним.

А взагалі автостоп це один з найцікавіших видів подорожей, адже окрім  туристично привабливих міст ти  отримуєш позитивні емоції від спілкування з цікавими водіями, вчишся комунікувати з людьми будь яких рангів та викручуватись з будь яких ситуацій.  Автостоп, як лотерея, після маленької невдачі тобі обов’язково пощастить.

 

 

 

 

Коментарі: