ТОП-5 порад від уманських спортсменів, як тримати тіло у формі та підкачатись до літа

01 Травня 2017 15:50 Коментарів 0 Вікторія Ніколюк Переглядів: 749

Його тренер сказав, що він ні на що не здатний. Саме тоді і почався новий етап у житті молодого спортсмена Дмитра Різника. Він та ще 4 хлопці розкажуть, як досягнути перемоги у боротьбі з власним тілом.


Дмитро Різник – срібний призер Чемпіонату України з акробатики, довгий час займався греблею. Після того, як покинув спорт продовжував тренуватись. Коли тренер Дмитра сказав йому, що він нездара, хлопець вирішив, що не дозволить нікому себе принижувати і буде працювати над собою. Зараз, юнак доволі сильний, може підняти 110 кілограмів без будь-яких проблем, має гарне тіло, а головне – до його порад дослухаються.

Дмитро розповів, як йому вдалось досягнути такого результату:
«Я почав тренуватись ще в 13 років, звісно, з кожним роком я дорослішав, змінювався. Перші результати у мене почали з’являтись вже у 14 років. Мені подобалось і подобається й досі спостерігати, як росте і змінюється моє тіло».


В чому ж секрет таких змін?
 
«В першу чергу -- це бажання та прагнення змінити щось в собі. Якщо ти вирішуєш почати займатись, то обов’язково будь впевнений на всі 100%, що тобі це потрібно -- лише тоді ти зможеш відкинути лінь і розпочати роботу над собою».

Ти маєш сильне тіло, то ж розкажи, як тобі вдалось досягнути такого результату? Як ти тренуєшся? Можливо, потрібно дотримуватись певних правил?
«Ну, по-перше, це правильне харчування, графік тренувань і повноцінний сон. Я займаюсь як самостійно, так і в спортивному залі. Потрібно вибудувати собі графік тренувань, у мене -- це понеділок, середа, п’ятниця. Звісно, я тренуюсь протягом усього тижня, але базові вправи роблю у перелічені мною дні. Стосовно харчування, то для росту м’язів найкориснішими є продукти, у яких багато білків. А саме – це молочні продукти, риба, м’ясо. Невід’ємною частинкою роботи над своїм тілом є хороший сон, адже саме під час міцного сну вночі, наші м’язи ростуть найкраще».

Які це «базові вправи» і як вирішити, скільки, в який день і чим займатись?
«Якщо брати мій приклад, то я займаюсь вдень 2-3 години і працюю по такій схемі:
Перший день: качаю руки. Тобто, працюю з гантелями та виконую вправу «жим лежачи». Спочатку гантелі, а потім у лежачому положенні, над собою підіймаю штангу, вагою 70-80кг, по 10-12 разів і так 3 підходи. 


Другий день: качаю спину та прес. Для спини роблю таку вправу як «станова тяга», теж одна з базових. Тобто присідаю, тримаючи спину рівно, таз відводжу назад, беру штангу, але руки не зжимаю, і впершу чергу підіймаю бедра, цим самим навантажуючи м’язи ніг. А для преса то взагалі просто: займаю лежаче положення, руки за голову, коліна зігнуті і дотягуюсь до колін, підіймаючи верхню частину тіла, і так 60 разів по 3 підходи.

Третій день: працюю над ногами. Основною вправою тут є присідання. Для ефективності, можна взяти ще штангу. Присідання виконується 10 разів, тримаючи штангу 100кг і теж по 3 підходи. 

Звісно, ще є безліч вправ, для того, аби розвивати свої м’язи, наприклад: висіння на турніку та підйом і утримання ніг на 90о, біг, випади, вправи з спеціальним коліщатком і багато інших, але основу я вже пояснив».


Що ти порадиш хлопцям-початківцям у цій справі?
 
«Я розповів, як займаюсь я, а так то кожен для себе може самостійно обрати власний режим. Головне – це правильне харчування, правильно підібрані вправи, графік тренувань і здоровий сон. І ще, важливо те, щоб ви підбирали для себе вправи, додаткові, не лише основні -- це можна зробити за допомогою інтернету або ж звернутись до тренера у будь-який спортивний клуб».

Що радять уманські спортсмени:
Уманський боксер, одинадцятикласник -- Максим Осінський


«
Якщо ти вирішуєш почати займатись спортом, нехай навіть для себе, то потрібно любити цю справу. Постав для себе мету, знайди кумира, аби тобі було до чого прагнути. Обов’язково підбери правильні вправи, які будуть підходити тобі і твоєму організму. Краще, для початку, піти у спортивний зал і поспілкуватись з тренером. Але не варто обирати дорогий клуб, адже це лише марна трата грошей. Головне, то не ціна, за яку займатимешся, а старання, які прикладатимеш для цього».

Спортсмен та школяр 14-тої школи – Олексій Левченко

«Для мене, основними правилами у роботі над своїм тілом є суворе відношення до цього. Тобто, це має бути дієта, правильне технічне виконання вправ і ніякої ліні. Наші м’язи при навантаженнях отримують тріщинки, які потрібно покривати поживними речовинами, які надходять до організму разом з продуктами правильного харчування. Тому, я відношусь до цього дуже серйозно і лише завдяки сумлінній праці, вже за 2 місяці зробив свою спину ширшою, а руки сильнішими».

Один з кращих боксерів Умані, одинадцятикласник – Дмитро Остапчук

«Для того, аби тіло звикло до навантажень, як мінімум, потрібно його змушувати працювати кожного дня. Нехай то навіть будуть дрібниці, але вони не менш важливі, ніж самі тренування. Наприклад, дуже корисною є пробіжка, висіння на турніках, заняття на брусах. Це може робити кожен, в домашніх умовах».

 Студент 4-го курсу УНУСу та волейболіст -- Ігор Бутковський


«Невід’ємною частиною самовдосконалення є сила волі та бажання змінитись. Адже, якщо ти плануєш займатись чимось, але не впевнений, що готовий відмовитись від чогось заради цього, то не варто взагалі починати щось робити. Аби досягнути результату, потрібно працювати і працювати. Доведи сам собі, що ти можеш перебороти себе і зроби це!»

 

Коментарі: