ВІДЕО На які дороги заслуговує Уманщина? - Володимир Гамалиця

06 Червня 2017 13:15 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 7972

Дороги - це артерії економіки. Розвиваючи Уманщину як туристичний регіон, ми досі маємо проблеми з дорогами. Читаючи регулярні звіти про ремонт доріг в районі та в самому місті, мене дивує одне - чому маючи доступні технології 21 століття, ми досі ремонтуємо за "старою схемою": зрізаємо невеликий шар покриття, вивозимо будівельне сміття, утилізуємо, накладаємо новий шар. Який за один сезон отримує так звані "відображені тріщини", бо основа дороги так і залишилася з тріщинами. І як наслідок, через два роки по дорозі відчутні "хвилі" асфальту, а на третій - четвертий рік вже "ямковий ремонт". Який знову тягне витрати з бюджету.
При цьому низьку якість доріг пояснюють "складними погодніми умовами". 

То може варто використати досвід Сполучених Штатів та Японії? Де підчас умови складніші. А дороги кращі?

В Україні спочатку на Львівщині, потім на Херсонщині і нарешті - під Черкасами, проводять капітальний ремонт доріг за технологією холодного ресайклінгу. 
Це американська технологія, яка дозволяє провести ремонт дороги разом з основою - до 25 сантиметрів. Дорога, яка не боїться ні морозів, ні спеки, ні перепадів температур.
Її перевага - не потрібно вивозити і утилізовувати будівельне сміття. Бо прямо в агрегаті воно переробляється і заново укладається. Так знищуються глибокі тріщини, що унеможливлює потрапляння води під покриття і низькотемпературний розрив. Відтак, гарантія на дорогу після ремонту складає до 20 років. А витрати зменшуються, бо ми не платимо за транспортування і утилізацію сміття, не купуємо новий щебінь та інші матеріали. .

При цьому, завдяки сучасним жпс-технологіям, техніка не робить зайвих проходів і укладається покриття з неперевершеною точністю - без колій, хвиль і т.д. 

Як кажуть, один образ коштує тисячі слів. Тому раджу передивитися відео, як будували такі дороги під Черкасами та як будували на Львівщині. 

Українським дорогам – якісне покриття. Сучасні американські технології з будівництва доріг, новинки техніки та програмного забезпечення, супутникові системи моніторингу та онлайн-технології контролю якості, презентували на Черкащині.На Львівщині

Коментарі: