ФОТО. В Умані, у День Незалежності, встановили найпатріотичніший рекорд України

25 Серпня 2017 10:04 Коментарів 0 Похолюк Юлія Переглядів: 953

Понад тисячу уманчан та гостей фестивалю «Шіді-Ріді» у День Незалежності встановили найпатріотичніший рекорд України, зіткавши на старовинному ткацькому верстаті «Пояс єднання українців».

- Пояс єдності ми розпочали ткати на «Шіді-Ріді 2016», тоді це була просто ідея, що запалила очі місцевих майстрів і переросла у рекорд, який став символом єднання українців, - розповідає співорганізатор фестивалю Софія Чорнономаз.

Автои ідеї «Поясу єднання» - місцева майстриня Владислава Швець та Сергій Черній, які загорілись ідеєю встановити рекорд України, і зібрали команду з 10-ти людей, які щодня вчилися такати пояс. Профінансували рекорд України депутати уманської міської ради, та депутат Черкаської обласної ради Олег Баштан.

 - До нас долучилися як відомі майстри так і люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині 8 років, найстаршій - 60. Саме ці люди закладали основу рекорду, - розповідає Владислава Швець.

16 метрів 53 сантиметри довжини, 5 сантиметрів ширини, 12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори які творили історію України.

- Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів: червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і між ними Помаранчева революція. Білий взяли за основу, - говорить Владислава.

Такий рекорд встановлювали в Україні вперше, як зазначила експерт національного реєстру рекордів Лана Ветрова: - до того на старовинному верстаті рекордний пояс не ткав ніхто.

 Враження уманчан та гостей фестивалю

- Я дуже рада, що навчилася ткати пояс, тепер усім у школі розповідатиму, що долучилась до рекорду України, - ділиться враженнями, - розповідає Марія Харченко.

- До мене пояс старано ткала маленька дывчинка, і я не зміг пройти повз верстату, -  нехай частинка Західної України також залишиться на цьому фестивалі, - розповідає учасник літературної сцени Олександр Мельник м. Чернівці.

- Колись, на схожому верстаті, моя бабуся ткала рушники, а я збоку спостерігала, коли ж просила в неї поткати, - бабуся казала, що я ще маленька. Я виросла… І лиш через 10 років, на фестивалі «Шіді-Ріді» здійснилась моя дитяча мрія, поткати на верстаті» -  ділиться враженнями  уманчанка ОЛьга Макаренко.

За ткацький станок сів і депутат Черкаської обласної ради Олег Баштан: - Найбільше на фестивалі сподобались майстер класи, до одного з них і сам долучився, зіткавши шматочок поясу, який об’єднує українців.

Пояс, що став своєрідним символом фестивалю, організатори планують продовжити ткати на всіх великих заходах в місті, та за його межами. Як розповідає організатор «Шіді-Ріді» Софія Чорномаз: - Пояс, зітканий на фестивалі, об’єднав в одній великій справі усіх гостей свята, і став своєрідним підверженням того що сила українців в єдності, адже якщо кожен старано буде ткати всій клаптик поясу, то в результаті, його ніхто і ніколи не розірве і не розділить…

Коментарі: