В Умані безжально труять собак

15 Листопада 2013 13:38 Коментарів 12 Титаренко Марія Переглядів: 169

Жорстока розправа з тваринами заполонила місто. Мертві собаки в конвульсіях та з піною в роті зустрічаються мало не на кожному кроці. Невідомі їх труять… Влада про це нічого не знає.

- Нещодавно проходячи біля «Кадубка» я побачив мертвого чорного пса, що лежав на тротуарі. Із розмови молодих людей дізнався, що цей пес помирав в конвульсіях з піною в роті. - розповідає В’ячеслав Зозуля. – Я насторожився, бо і сам мав пса, жаль стало тварину, але особливого значення цим словам не надав.

В’ячеслав рік назад придбав собаку для доньки. Назвали її Тойка. Донька дуже раділа домашньому улюбленцеві, адже давно мріяла про такого надійного друга.

- Кожного ранку ми випускали Тойку на прогулянку, - продовжує В’ячеслав. – Останнього разу, коли вона повернулася додому, я почув страшенний собачий вий. Дивлюся, а Тойка б’ється в конвульсіях і піна з рота йде. Собака почала себе неадекватно вести, а потім різко приходить в норму. Перша моя думка була, що збила машина. І я відразу повіз Тойку до ветеринара.

У ветлікарні В’ячеславу сказали, що собаку отруїли, і що врятувати її можна було лише в перші 15 хвилин… А також повідомили, що такі випадки останнім часом «стали нормою» для нашого міста. Тіла мертвих тварин найчастіше знаходять в районі центра та рембази. У комунальних службах кажуть, що нічого про отруєння собак не знають.

- На даний час готуємо документи для створення собачого притулку – розповідає голова ініціативної групи по створенню громадської організації «Серце друга» Яніна Тиховська. – Приміщення і виділена земля вже є. Надіємося на підтримку Антона Яценка, який пообіцяв допомогти у створенні притулку для тварин. Але як на мене, то для зменшення поширення бездомних тварин, їх потрібно стерилізувати. Таку практику давно використовують у Європейському союзі, і горя не знають. Собаки це зграйні тварини. І нікого чужого на свою територію не пустять. Якщо не стає одних, приходять інші. І все знову рухається по колу. А знайти хто труїть собак, практично не можливо. Як кажуть, «не пойман – не вор».

Проте В’ячеслав Зозуля не здається, і все таки хоче знайти винних у отруєнні собак.

- Ніхто немає права вбивати беззахисних тварин. Зараз я шукаю винних у цих злочинах. За будь-яку інформацію про отруєння собак готовий дати винагороду.. – говорить В’ячеслав.

Коментарі: