ВІДЕО Герой, який відмовився здати військову базу у Бельбеці - з Родниківки

05 Березня 2014 16:23 Коментарів 7 Анонім Переглядів: 174

50 українських військових на чолі з уманчанином полковником Юлієм Мамчуром у Бельбеку прийшли без зброї на аеродром з вимогою пустити їх на позиції, росіяни зустріли їх пострілами в повітря, але потім почалися переговори.

Командир відмовився здати частину військової технічної авіації у Бельбеку військовим без опізнавальних знаків, а полковник Юлій Мамчур вирішив, що частина українців зі зброєю залишається чатувати в гарнізоні, а частина – йде на аеродром.

Коли колона підійшла до входу на аеродром разом із пресою, якої в Криму зараз багато із усього світу, - російські солдати почали стріляти в повітря. Потім вийшов їхній командир і провів переговори з Юлієм Мамчуром.

Уманчанин вимагав, щоб українським військовим дозволили зайняти свої робочі позиції, і запропонував спільно нести охорону військових складів на території аеродрому.

Росіяни погодилися частково – дозволи вивести на позиції технічний наряд, близько 10 осіб. Мамчур зідзвонився з командиром російського загону і вимав виконання решти вимог. На що росіяни відповіли, що командування не дає наказу про відступ.

До служби в Криму Юлій Мамчур проживав у селі Родниківка. І проходив військову службу на Уманщині.

- Юлій ще лейтенантом служив на Уманщині. Жив він тоді в Родниківці, – розповідає Євгенія. – Коли розформували наш аеродром він перевівся.  Дуже зараз хвилююся за нього. Юлій дуже хороша людина, горджуся ним.

 

 

Коментарі: