Корінний кримчанин перевівся до уманського вишу

11 Квітня 2014 11:39 Коментарів 2 Титаренко Марія Переглядів: 152
Максим приховує своє обличчя. Він боїться за батьків, які залишилися в Криму. Гнів російський сеператистів виявився страшнішим за "бандерівських фашистів" 

Кримчанин залишив рідну домівку, аби мати  світле майбутнє, а не російську «стабільність». Саме тому, він залишається громадянином України та перевівся навчатися до українського вишу. Уманський національний університет садівництва прийняв його як рідного. Максима вже забезпечили безкоштовним харчуванням, проживанням у гуртожитку та дозволили здавати навчальні предмети рідною, російською мовою.

19-річний Максим приховує своє обличчя. Він боїться, що кримські сепаратисти можуть помститися його батькам, які залишилися в Криму, за «зраду» РФ.  Хлопець не хоче приймати російське громадянство. Каже, що хоче мати світле майбутнє, а не російську «стабільність».

- Я, мабуть, єдиний кримчанини у нашому університеті, який перевівся до українського вишу, - розповідає Максим. – Важко покидати рідну домівку… Тим більше залишати там батьків… Я хочу бути українцем. Мати змогу працювати на  підприємствах України, Європи, США.  Мати можливість виїздити за кордон. А з російським паспортом, зможу їздити лише по території  РФ та Білорусії. Тільки ці дві країни  визнали Крим як частину Росії.

Над вибором українського вишу 19-річний кримчанин довго не думав. Відразу вибрав Уманський національний університет садівництва.

- Мій брат працює в Умані в одному із аграрних підприємств, яке представляє європейську фірму. Він і порадив перевестися до УНУСу. Жодних інших варіантів ми навіть не розглядали,  - ділиться з нами хлопець.

Максим навчався та розмовляє рідною для нього мовою – російською. Тому викладачі УНУСу запропонували йому здавати навчальні предмети саме цією мовою. Проте хлопець каже, що гарно розуміє і українську.

В  університеті Максим навчається на факультеті плодоовочівництва та виноградарства, на державній формі навчання.  Проживає він в гуртожитку. Забезпечили його і безкоштовним харчуванням в університецькій їдальні.

- В університеті діє ціла програма для адаптації студентів з Криму, -  розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Олександр Сиржук. – Тільки за останній тиждень до нас подали заявки на навчання 3 студентів. Проте як нам стало відомо з неофіційних джерел, у них виникли проблеми із  відрахуванням з кримських вишів. Лише Максим зумів перевестися до нас. Ми його забезпечили державним місцем згідно наказу МОН, оскільки у Сімферополі він навчався на державній формі.

УНУС ще може прийняти до себе 150 студентів з Криму. З них 30 на державну форму навчання.

 

Коментарі: