На місці Леніна побудують фонтан

21 Травня 2014 12:33 Коментарів 0 Титаренко Марія Переглядів: 217

Ще сто років тому центр міста «прикрашали» торгові ряди із рекламними банерами «Пийте коньяк Шустова!». А  із приходом більшовиків на центральній площі  вже «поселився» Ленін. Сьогодні ж після Ленінопаду новопризначена міська влада планує на місці кам’яного вождя побудувати фонтан.

- На початку минулого століття на колишньому місті пам’ятника Леніну стояла продовгувата одноповерхова будівля з великими сходинами з різних боків, з колонадою, що підтримувала дах, - розповідає старший співробітник музею Владислав Давидюк. -  Вірогідно ця споруда з’явилась в часи військових поселень, десь на початку 40-х років ХІХ століття, а можливо, ще раніше.  Це були торгівельні ряди в яких місцеві купці продавали різноманітні товари.  На передньому фасаді споруди, зверненому до сучасної вулиці Жовтневої революції,на уманчан дивився банер: «Пийте коньяк Шустова!»  Торгові ряди проіснували до кінця 20-х років ХХ століття. За часи радянської влади вони були занедбані і розібрані, до того ж вони заважали владі проводити грандіозні маніфестації на площі під час святкування  комуністичних свят.

Тепер же коли комуністичні свята та Ленін в центрі міста вже в минулому, на центральній площі планують побудувати фонтан.

- На місті Леніна ми побудуємо фонтан, - розповідає секретар міської ради Олександр Цебрій. – Ялинки ми знищувати не будемо, а просто їх пересадимо. Територію ж центрального парку розширимо аж до кінця приміщення міської ради.

Так виглядали торгові ряди на центральній площі міста на початку 90-х XIXстоліття

 

Центральна площа міста. 1 травня 1969 рік

 

Центральна площа міста. 1 травня 1969

Коментарі: