Ряд товаровиробників Уманщини відмовляється допомагати військовим

15 Серпня 2014 20:42 Коментарів 0 Анонім Переглядів: 120

45 днів на війні, 20 днів відпочинку і знову в бій. Уманські нацгвардійці в черговий раз відправилися на схід боротися із сепаратистами.  Рада товаровиробників Уманського району забезпечила їх одягом, військовим обладнанням, продуктами, медичними препаратами та навіть вантажним автомобілем. Близько 400 тис. гривень підприємці виділили на підтримку військових.  Проте все ж ряд аграріїв відмовляються допомагати армії.

Сьогодні держава не в змозі забезпечувати військових в повному обсязі. Вона відпускає їх у бій голими та босими, видавши їм лише зброю.  Тому рада товаровиробників Уманського району виділила  для наших нацгвардійців 400 тис. грн.. Половину цих коштів аграрії витратили на закупівлю військового обладнання та інвентарю, продуктів харчування та медичних препаратів. Решта коштів зберігається на спецрахунку. В разі необхідності вони будуть використані на потреби військових.

- Ми за те, щоб сьогодні наші воїни та мирне населення не були голодні, холодні та голі. Військові мають бути захищені не лише державним законодавством, а й забезпечені першими необхідними речами. В них має бути зброя, бронежилети. Сьогодні сепаратисти набагато краще  оснащені ніж наші військові. А наші солдати стоять з пустими руками, - говорить голова ради спілки товаровиробників Уманського району Володимир Мальченко. -  Тому ми вирішили не стояти осторонь, а максимально допомогти нашим захисникам.

Долучилися до допомоги військовим також будівельний супермаркет "Євродім", ініціативна група УДПУ на чолі з Олександром Мельником та активісти Уманщини.

Проте є й прикрі випадки, коли деякі товаровиробники відмовлялися допомагати бійцям, що на сході.

- На жаль, не всі товаровиробники є патріотами своєї держави. Вони збирають урожай,  і забувають про те, що сьогодні на сході йде війна, що за їх мир боряться хлопці. Вони стоять осторонь проблем збройних сил,- коментує ситуацію голова райдержадміністрації Ярослав Скус. – Є підприємства, які надали допомоги в розмірі 1000 – 2000 грн.  А це 1 – 1,5 грн із гектара. Гірко, що вони не розуміють наскільки сьогодні важлива підтримка нашої армії.

Також рада спілки товаровиробників Уманського району придбала для нацгвардійців вантажний автомобіль.

- Волонтери привозили нам достатньо продуктів. Їх могло нам вистачати на декілька місяців. Але коли нам доводилося змінювати місце дислокації, ми всю допомогу залишали та йшли далі. Ми просто фізично не могли її забрати із собою. Тож знову голі та босі переїздили на інше місце,  - розповідає нацгвардієць  Микола Білан. – Тому нам просто необхідний «господарський» автомобіль. З ним ми зможемо забирати всі наші речі. Тепер нам буде набагато легше.

Бійці нацгвардії повернуться знову додому через 45 днів.

Коментарі: