ФОТО ВІДЕО Терпець урвався: уманчани виганяють хасида з вкраденої ним землі

16 Вересня 2014 11:50 Коментарів 0 Титаренко Марія Переглядів: 154
За декілька метрів від річки Уманки, прямо біля очерету, хасиди побудували наметове містечко. Один «щедрий» дощ і паломники будуть «затоплені»

1629 мземлі біля Уманки та 66 м2   русла річки під пішохідним мостом, який з’єднує два береги, чотири роки тому незаконно захопив хасид Соломон Нахман та побудував там наметове містечко, огородивши територію трьохметровим парканом. Проте коли пішов мер Юрій Бодров і друг хасида – губернатор Сергій Тулуб, «криша» залишилася – міська прокуратура і міліція спустила на «гальмах» справу по землі… Поки нова влада «думає», у людей вривається терпець – перші 15 метрів огорожі знесли…

Соломон Нахман їздив з Тулубом до Ізраілю, а в Умані – бив жінок і крив матом бабусь. Проте усі злодіяння сходили йому з рук – давалася взнаки дружба з владою. Проте і при «новій владі» Соломон опинився «на коні» - захоплені території діють, оренда не сплачується, податкова і прокуратура мовчать… Це розізлило уманчан…

Перші 15 метрів незаконної огорожі, що розміщена по вулиці  Челюскінців, активісти Майдану демонтували 14 вересня. Подібні «акції» вони влаштовують вже не перший рік. Проте їхні зусилля були марними. Всі незаконні дії відбувалися під «кришуванням» екс-губернатора Черкащини Сергія Тулуба та  колишнього міського голови Юрія Бодрова.

«Нова»  влада  чомусь теж не поспішає вирішувати дане питання. Тож за справу взялися активісти Майдану.

- Ця ситуація із наметовим містечком вже триває не один рік. Але питання і досі не вирішено. 24 квітня відбулося засідання виконкому, на якому було прийнято рішення про те, що потрібно вирішити питання щодо  незаконного захоплені території річки Уманки наметовим містечком. Це рішення дали виконувати заступнику міського голови Людмилі Кирилюк. Але вже пройшло  більше ніж 4 місяці, а питання з того часу не було вирішено ніким, - розповідає активіст Майдану Сергій Алєксєєв. – Влада думала, що це питання «замнеться». Але ми цього просто так не залишимо.

Хасиди зайняли все русло річки. Палатки, де проживатимуть паломники стоять за декілька метрів від води. Хоча згідно із чинним законодавством  25 м прибережної зони водойму ніхто немає право займати для господарської діяльності.

Хасид Соломон Нахман не заперечує, що порушив закон. І просить у влади та громади допомоги, аби мати можливість приватизувати захоплену ним територію. 

– Паломники живуть у квартирах, де немає санітарних норм, по 8-10 осіб. Це не по правилах і не по законах. Тому ми вирішили побудувати наметове містечко.  І як тільки ми це зробили, всі почали говорити, що ми порушили закон. Я прошу владу і громаду: дайте нам можливості та схему, по якій ми могли б наше містечко перевести в рамки чинного законодавства. Ми не хочемо порушувати закон. - коментує ситуацію хасид Соломон Нахман. -  Ми зараз потрапили в складну ситуацію: побудували палатки, туалети, поставили генератори, пожежний прохід. А тепер нам кажуть, щоб ми зносили все. Ми не один рік вели перемовини із минулою владою, але нам ніколи нічого конкретного не говорили.  Весь час кудись «увилювали». Якби чотири роки тому нам сказали зробити те, і те. То все було б по іншому.

Уманчани вже вкотре намагають добитися до рідної річки…

Проте активісти налаштоване рішуче. Вони впевненні: русло річки Уманка повинно бути «звільнене» від паломників. І компромісів у цьому питанні не може бути.

-  Ми не дозволимо порушувати наш закон та селити тих бідних прочан у болото. Хасиди повинні наметове містечко розібрати. Воно не законне, і його узаконити просто не можливо. В нас залишиться лише одне наметове містечко зверху. І то, якщо воно відповідає всім нормам, – говорить Володимир Гончарук, активіст Ради громадських організацій.  – А це незаконне наметове містечко на річці, ми ліквідуємо. Якщо хтось із чиновників чи хтось інший, скаже,  що в болоті можна людей розміщати, ми все одно цього не дамо зробити. Крапка.

Як вирішувати дане питання діюча влада ще не знає. Але запевняє, що проблему, яку створили хасиди, потрібно вирішувати тільки в рамках закону. 

- Я не один раз піднімав питання про самозахват території і при зустрічі з губернатором, і в присутності Посла Ізраїлю. Ця ситуація всім відома. Ми зараз шукаємо шляхи виходу з неї.  – коментує ситуацію в.о. міського голови Олександр Цебрій. - Але вже зараз можу всіх запевнити. Що всі наші дії будуть відбуватися тільки відповідно до вимог чинного законодавства.

А поки влада вирішує, що робити далі з наметовим містечком, активісти продовжують демонтовувати незаконну огорожу. Навіть не дивлячись на те, що хасид Солон все одно ставить її на «старе» місце…

 

 

 

Коментарі: