Асфальтний завод «Авангард»: реальна загроза екологічної катастрофи в Умані

0
676

Собі ― надприбутки, уманчанам ― отруєне димом повітря. Більше як рік асфальтний завод «Авангард» не дає вільно дихати жителям мікрорайону ГРЕС в Умані. Шкідливі викиди несе вітром до житлового масиву, де розташований дитячий садочок. Ситуація погіршується з кожним днем.

Мешканці ГРЕС у відчаї ― міська влада «висловлює глибоке занепокоєння» з приводу забруднення повітря викидами асфальтного заводу, але втручатися у ситуацію не хоче.

Очільник ТОВ «Авангард» Бахтіяр Сапаєв вперто заперечує проблему, хоча вже сплатив 237 тис. 695 грн штрафу за шкоду, нанесену навколишньому середовищу. А хто буде оплачувати лікування для мешканців ГРЕС, які хворіють через отруйні викиди його підприємства?

Ставити очисне обладнання Бахтіяр Сапаєв не хоче ― дорого, дешевше заплатити штраф.

Тим часом ризик онкозахворювань у мікрорайоні ГРЕС злетів до захмарних висот. Вагітні жінки бояться, що у їх ще не народжених дітей виникнуть патології через цю екологічну катастрофу. Пенсіонери не відчиняють вікна на провітрювання, щоб зайвий раз не вдихати отруєне повітря.

Зрештою жителі мікрорайону ГРЕС попросили допомоги із вирішенням цієї проблеми в народного депутата України Антона Яценка. Парламентар звернувся з приводу екологічної ситуації в Умані до Державної екологічної інспекції Центрального округу та Міністерства внутрішніх справ.

Державна екологічна інспекція зафіксувала численні порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря заводом «Авангард».

Асфальтний завод «Авангард»: реальна загроза екологічної катастрофи в Умані Асфальтний завод «Авангард»: реальна загроза екологічної катастрофи в Умані

За цими фактами слідчий відділ Уманського відділу поліції відкрив кримінальне провадження та розпочав досудове розслідування.

Асфальтний завод «Авангард»: реальна загроза екологічної катастрофи в Умані

«Не розумію пасивну позицію Уманської міської ради в цій ситуації. Сподіваюсь, що вона все ж таки долучиться до її врегулювання. Адже здоров’я людей важливіше», ― зазначив Антон Яценко на своїй сторінці у Facebook.

На думку нардепа, підприємство, яке порушує Закон та отруює людей, не повинне працювати в Умані. Парламентар закликав уманчан з настанням весни вийти на акцію протесту та вимагати встановити очисне обладнання на асфальтному заводі «Авангард».

«Наразі потрібно спрямувати всі зусилля на те, щоб уманчани залишились здоровими, а місто Умань не перетворилось на центр екологічної катастрофи», ― наголосив Антон Яценко.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я