«Без пана та холопа»: в Умані відбувся восьмий марш Коліївщини

0
649

14 квітня в Умані вже увосьме відбувся Марш Коліївщини. Під антиолігархічними гаслами націоналісти ВО «Свобода», ВГО «Сокіл» та Національного Корпусу відзначили 250 річницю боротьби українців проти соціального та національного гніту.

Метою заходу було нагадати українцям про зв’язок минулої й сучасної історії українського народу та надихнути прикладом Коліївщини на рішучу боротьбу за соціальну та національну справедливість. А також очистити імена українських героїв, зокрема Івана Гонти й Максима Залізняка, яких за різної влади намагалися представити як бандитів та негідників.

Послідовники гайдамаків з усієї Черкащини під барабанний бій пронесли вогонь смолоскипів уманськими вулицями від монумента Тараса Шевченка до місця сили місцевих націоналістів – монумента Гонти й Залізняка. Гасла маршуі: «Україна без холопів! Україна без панів!», «Геть олігархів – свободу народу!», «Коліївщина!», «Гонта прийде – порядок наведе!», «Залізняк і Гонта – герої України!», «Пам’ятай чужинець – тут господар українець!» та інші.

Завершився марш біля монумента, спорудженого на честь ватажків Коліївщини. На цьому місці відбулося традиційне віче, де кожен учасник міг звернутися до побратимів та висловити думки щодо подальшої боротьби.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я