Борислав Береза: Святкування єврейського Нового року в Умані могло б приносити Україні до півмільярда доларів

0
1215

Борислав Береза – народний депутат України. У парламенті не входить до складу жодної з фракцій, є заступником голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, членом української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Оригінал на сторінці Борислава Берези в Facebook

Після повернення з Батумі і спілкування з людьми, які зайняті у створенні та адмініструванні туризму в Грузії, я вирішив озвучити деякі цифри.

Аеропорти Грузії обслужили в 2017 році близько 4 млн пасажирів, що на 43,4% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. До того ж 2017 році Грузію відвідали понад 7,5 млн міжнародних візитерів (на 18,8% більше порівняно з показником 2016 року). А за перші 8 місяців 2018 року Грузія прийняла майже 9 мільйонів туристів. Населення Грузії трохи менше 4 мільйонів осіб.

І в Грузії ніхто не скаржиться, що туристи їдуть. Не скаржаться, що після них сміття або їх багато. Не скаржаться, а створюють для них інфраструктуру і комфортні умови. Роблять все для збільшення потоку. Грузія навіть в односторонньому порядку скасувала візи для росіян, щоб залучити їхніх туристів. І залучили. Правда, у них немає відкритого військового конфлікту зараз із РФ, але є ж окуповані за сприяння росіян території. У будь-якому випадку грузини показують збільшення потоку. А у них, на відміну від України, немає кордону з ЄС і важко залучати великі потоки європейських туристів. Тому орієнтуються на тих, хто масово їде, – на турків, азербайджанців, росіян, українців та всіх інших.

А тепер давайте порівняємо це з ситуацією, яка відбувається з року в рік в Умані. Цього року туди через аеропорти України прилетіло близько 30 тис. хасидів. Ще близько 40 тис. приїхало потягами, автобусами і через порти. У середньому залишили по 1500 дол. Мінімум по 1000 дол. Хтось більше, хтось менше. Хоча менше залишити складно. Ліжко в кімнаті на єврейський Новий рік коштує 300 дол. Кількість ліжок у кімнаті може бути від 6 до 12. І це вже не кімната, а гостел. Квартира на ці три дні коштує від 1200 дол. до 15 000 дол. Піца коштує 25 дол. А точка в 4 квадратних метри для торгівлі обходиться в 1000 дол. У підсумку, за попередньою оцінкою, паломники залишили в Україні за ці дні суму, яка може рівнятися навіть 100 мільйонам доларів. Але все це готівкою. Ці гроші держава не побачить.

Дивна ситуація. З року в рік не налагоджено сервіс, прибирання території відсутнє, а потік не може значно зрости, тому що відсутня інфраструктура. Багато з тих, хто хотів би поїхати, коли бачать той кошмар, який там відбувається, відмовляються від паломництва. Хоча, за оцінкою експертів, при наявності інфраструктури потік швидко збільшиться до 250-300 тисяч туристів. А значить, вони можуть залишати в Україні до півмільярда доларів. Повторюю ще раз. Ми можемо отримувати ці гроші, а не брати кредити. Але для цього необхідно впорядкувати весь процес.

Необхідно вивести з тіні всі фінансові операції, які там відбуваються. Першими обуряться… Ні, не місцеві жителі, а місцеві чиновники, “менти” і “рішали”. Адже ті гроші, які осідають у їхніх кишенях, перекочують до бюджету. У місцевий бюджет і загальнодержавний. А місцеві жителі свої гроші отримають. З’явиться порядок, чистота, сервіс і туристичний бізнес, який системно зростатиме. Але це за умови, що це треба Україні. Адже багатьох влаштовує ситуація, за якої можна збагачуватися особисто і плювати на все інше.

У нас є лимони. І тільки від нас самих залежить, чи зможемо ми зробити з них смачний лимонад, чи і далі скаржитимемося на кислі плоди.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я