Делегацію з Уманщини запросили в обласну філармонію з нагоди 65-річчя Черкаської області

0
125
????????????????????????????????????

24 січня в обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди 65-річчя Черкаської області. Святковий захід відвідала делегація з Уманщини на чолі з головою Уманської районної державної адміністрації Євгенієм Данченком та головою районної ради Оксаною Супрунець.

Про це повідомили у відділі зв’язків з громадськістю Уманської РДА.

Також до складу делегації увійшли: директор дендропарку «Софіївка» Іван Косенко, начальник управління АПР Уманської РДА Валентина Мовчанюк, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської РДА Олег Ярошевич, директор ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Микола Гордій, директор ТОВ «Прометей» Володимир Мальченко та директор ТОВ «Аграрій СВ ПП» Петро Карачун.

Довідково.

Ідея утворення нової області у складі УРСР вперше була обговорена на офіційному рівні 28 грудня 1953 року на засіданні президії ЦК Компартії України. Доцільність утворення Черкаської області пояснювали необхідністю «розукрупнення Київської області, наближення керівництва і обслуговування віддалених районів».

На той час Київська область була найбільшою в Україні та займала 41 тис. кв. км. Протяжність її з півночі на південь складала 350 км.

Віддаленість окремих південних районів Київської області (Христинівського, Уманського, Звенигородського, Шполянського, Смілянського та інших) від обласного центру значно ускладнювала керівництво сільським господарством і промисловістю цих районів.

Тому було вирішено найбільш віддалені 20 південних районів Київської області виділити в окрему область ― Черкаську, доповнивши її 6 районами Полтавської, 2 ― Кіровоградської та 1 ― Вінницької області.

Пропозиції політичного керівництва республіки були сформульовані у поданні Президії Верховної Ради УРСР. На основі цього подання 7 січня 1954 року було видано Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про утворення у складі Української РСР Черкаської області».

На час утворення Черкаська область включала 29 районів і 3 міста обласного підпорядкування. В складі області тоді було ще 12 міст, 19 селищ міського типу, а всього 815 населених пунктів, підпорядкованих 453 міським, селищним і сільським радам.

Загальна площа області на той час становила 21,1 тис. кв. км. Чисельність населення ― 1 млн 497 тис. чоловік. Переважна більшість проживала в сільській місцевості ― 1 млн 236 тис. (82,6%). Серед населення новоутвореної області українці становили 93,9%, росіяни ― 4,5%, євреї ― 0,9%, білоруси ― 0,3%, поляки ― 0,1%. Загалом на Черкащині тоді проживали представники 49 національностей.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я