Дмитро МІХАЙЛІС: В якому напрямку варто розвиватись Умані

0
660

Уманчанин Дмитро Міхайліс, який навчається Української Академії Лідерства, розповідає, як місто Львів перетворилось на розвинуте місто і туристичну столицю України, пропонуючи Умані перейняти  їх досвід.

Далі пряма мова:

«Якби в Умані був би сильний IT сектор, не було б бандитизму» – саме так зазначив, в розмові зі мною, Ярослав грицак провідний український історик та публіцист, професор УКУ, член Несторівської групи.

В Українській Академії Лідерства професор УКУ, Ярослав Грицак, викладає курс «Історія без дат та імен». Випала нагода познайомитись із професором, перше запитання, яке я почув від Пана Ярослава:

– З якого Ви міста?
– З Умані.
– Чув про ваше місто.
Дмитро МІХАЙЛІС: В якому напрямку варто розвиватись Умані
Протягом трьох днів ми вивчали курс «Історія без дат та імен». Це була унікальна можливість розуміти правила історії та неформально поспілкуватися з лектором.

Говорячи про міста та стратегії, Ярослав Грицак наводить у приклад місто Львів, якому за декілька років вдалося стати розвинутим туристичним містом. Все почалося декілька років тому… Львів був містом, яке, мало монополію на бізнес, корупцію та бандитизм. Сьогодні – це місто, яке показує успіх в усіх сферах. Деякі проблеми в територіальної громади ще залишилися, але сталий розвиток міста діє. Про те, як все це починалося:

«До нас прийшли свідомі бізнесмени та сказали, що вони хочуть аби їх діти залишись у Львові». Ярослав Грицак, говорячи зі мною, зазначає важливість критичної маси людей. Ті, що звернулися – були цією елітою! Потім вони зібралися в неформальне об’єднання під назвою «Несторівська група» та розробили ядро бачення Львова-2025, що зараз відображене в офіційній стратегії міста, прийнятій Львівською міською радою. На сьогоднішній день група презентувала свій документ під назвою «Візія України-2025: Договір гідності заради сталого розвитку».

Ми почали обговорювати різні сфери розвитку міста і там була зазначена сильна, як на мене, цитата про IT-сферу.

Чому IT-сфера?
Це та сфера, де є можливість стати успішним з 0. Як в книзі Пітера Тіля «Від нуля до одиниці! Нотатки про стартапи, або як створити майбутнє», де визначена важливість IT-сфери для успішного конкурентного бізнесу. Подорожуючи Україною розумієш, як сильно підсилюють територіальну громаду інновації в різних сферах.

Дмитро МІХАЙЛІС: В якому напрямку варто розвиватись Умані

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я