Як хасиди “подякували” Умані за гостинність

0
1163

Умань відвідали 27876 хасидів (на п’ять тисяч менше, ніж торік) з 22 країн світу. Привезли на свято 724 дитини. Перед Новоріччям за звичаєм в Умані побували 16 жінок-хасидок. Святкування пройшло без прикрих ускладнень завдяки злагодженій роботі правоохоронців і рятувальників, які чергували у мікрорайоні синагоги цілодобово. Коштом бюджету там встановили додаткові камери відеоспостереження. Два тижні оберігав порядок у місті зведений загін у складі 546 правоохоронців. Їм допомагали 20 офіцерів поліції Ізраїлю. Для безпеки дорожнього руху уманські вулиці охороняли 60 патрульних.

У мікрорайоні синагоги організували чотири медичні пункти (безплатні). Шість хасидів зверталися за допомогою до міської лікарні. В Умані працював пункт консульської служби Ізраїлю — для допомоги паломникам у випадку втрати документів, інших проблем.

Як відомо, в Умані хасиди встигли викупити чимало житла. Нові господарі дуже погано оплачують комунальні послуги, борги іноді затягуються на роки. Нині в мікрорайоні паломництва влаштували мобільний пункт прийому комунальних платежів. Допомогло: чимало квартировласників-хасидів ліквідували борги. Дістає місто ще одна фінансова проблема. Раніше укладали договори на додаткові послуги (водопостачання, прибирання) під час Рош-ха-Шана з Міжнародним благодійним фондом імені Нахмана. Нині хасидська сторона відмовилась це робити.

Міська влада шукає інших партнерів для співпраці (налагоджують контакти з кількома єврейськими громадами). Але нинішнього Рош-ха-Шана додаткове прибирання і вивезення сміття з «хасидського кварталу» обійшлося у 700 тисяч гривень і ця сума лягає додатковим навантаженням на міський бюджет. Ось такі «заробітки» на хасидах.

Вирішити більшість проблем з потоками хасидів допоможе тільки закон «Про паломництво», сказав Олександр Цебрій. Під час наради в Києві віце-прем’єр Геннадій Зубко пообіцяв, що незабаром буде розроблена державна програма з організаційних і фінансових питань паломництва.

Закінчилося святкування цілком благополучно і мирно. Але за кілька днів хасиди дуже своєрідно «віддячили» уманчанам за гостинність. 16 вересня до поліції надійшло повідомлення: понівечено розп’яття Ісуса Христа, встановлене на березі ставу на честь святкування річниці хрещення Русі. Біла гіпсова постать покрита кіптявою і пасмугами від розплавленого поліетилену. Біля хреста бачили гурт молодих хасидів. Таке осквернення розп’яття прикро вразило й обурило уманчан.

Посол держави Ізраїль Джоель Ліон надіслав повідомлення на адресу голови ОДА Юрія Ткаченка та міського голови Умані Олександра Цебрія. Ізраїльська сторона рішуче засуджує акт вандалізму. «Я сподіваюся, що ця провокація не зашкодить мирному співіснуванню всіх громад в Умані», зазначив посол. Поліція Умані розпочала кримінальне провадження з приводу нівечення хреста, повідомляє  Черкаський край.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я