Як правильно пірнати на Водохреще: 10 порад від рятувальників Черкащини

0
369

На Черкащині вже визначили 59 офіційних місць для занурення у воду на Водохреще. Там буде встановлено спеціальні рятувальні пости. Наразі обстежується дно водоймищ та вживаються додаткові заходи, щоб 19 січня жителі регіону змогли безпечно вшанувати християнські традиції.

Як зазначили в Управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій, 19 січня рятувальники будуть здійснювати посилене патрулювання місць масового перебування людей на водних об’єктах.

«Під час свята буде залучено 139 рятувальників та 27 одиниць техніки. За попередніми даними, в ополонки на території області планують зануриться близько 25 тисяч осіб, минулого року до купелі прийшло 29 тисяч черкащан», ― повідомили рятувальники.

Крім співробітників ДСНС коло водойм перебуватимуть фахівці обласної комунальної рятувальної служби та волонтери.

Управління ДСНС у Черкаській області рекомендує усім, хто планує зануритися у холодну воду, дотримуватися правил при здійсненні святкових обрядів.

«Тривале перебування у крижаній воді призводить до переохолодження організму і як наслідок, у людини виникають судоми, припиняється дихання, можлива втрата свідомості», ― наголосили рятувальники.

Отже, поради щодо правил безпеки під час купання на Водохреще:

  1. Не занурюйтесь в необладнаних та не перевірених рятувальниках на безпеку дна місцях.
  2. Не варто розпочинати «хрещенські розваги» в місцях де немає представників медичної та рятувальної служб.
  3. Не вживайте алкоголь до і одразу після занурення.
  4. Не дозволяйте пірнання дітей у холодну воду без нагляду батьків чи дорослих.
  5. Не можна пірнати у воду безпосередньо з криги.
  6. Під час групового купання кількість людей, які одночасно знаходяться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.
  7. У жодному разі не пірнайте у воду ― заходьте в ополонку повільно й обережно.
  8. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим варто дотримуватися черги та обережно підходити до ополонки.
  9. Рекомендований час перебування у холодній купелі становить не більше 10 секунд, а пірнати можна не більше трьох разів.
  10. Після перебування у холодній купелі потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в підготовлене обігріте приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я