Як розвивати творчі здібності у школярів навчались уманські вчителі

0
490

Відповідно до плану роботи відділу освіти на 2017/2018 навчальний рік 10 травня 2018 року відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів 1-х класів на базі Уманської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 12 на тему: «Розвиток творчої особистості молодшого школяра в умовах модернізації змісту початкової освіти».

Метою семінару було ознайомити членів методичного об’єднання з основними аспектами розвитку творчої особистості молодшого школяра в умовах модернізації змісту початкової освіти; розкрити лінгводидактичні принципи формування лексичної компетентності, грані духовного зростання та розвитку молодшого школяра; сприяти формуванню творчої активності учителя початкової школи, спонукати до пошуку нестандартних форм і методів щодо впровадження новітніх технологій в освітньому середовищі.

З міні-лекцією «Грані духовного зростання та розвиток пізнавальної сфери молодшого школяра» виступила Бойко Л.В., вчитель початкових класів, спеціаліст УСШ №12, проаналізувавши розвиток основних пізнавальних властивостей і процесів (сприймання, увага, пам’ять, уява, мислення і мовлення) та прийоми перетворення їх на вищі психічні функції, яким властива довільність і опосередкованість.

Під час методичного конструктора з проблеми «Розвиток творчої особистості молодшого школяра на уроках математики» Яценко Т.П., вчитель початкових класів, спеціаліст І кваліфікаційної категорії УСШ № 12, поділилася нестандартними цікавими завданнями з математики на розвиток логічного мислення з елементами інтеграції.

YesЗ методикою проведення кінестетичних вправ, які застосовуються для стимулювання і відновлення працездатності учнів під час розумової праці, учасників засідання ознайомила методист з НВР МК Осіяненко Н.М.

Методичну літературу та підбірку творчих завдань міжпредметного характеру, які сприяють розвитку молодшого школяра, вчителям 1-х класів представила Прилипко Л.І., вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель НВК № 17, що стало гармонійним доповненням до заходів, проведених на засіданні.

YesКерівник міського методичного об’єднання вчителів 1-х класів      Коваль Л.М. презентувала навчальні посібники для учнів 1-х класів Нової української школи та проаналізувала роботу за 2017/2018 навчальний рік.

Члени методичного об’єднання поділились своїми думками з означеної проблеми та виробили рекомендації щодо різнобічного розвитку особистості дитини відповідно до її вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей, формування в неї загальнокультурних морально-етичних цінностей, ключових і предметних компетентностей, необхідних життєвих і соціальних навичок, що забезпечать її готовність до продовження навчання в основній школі, життя у демократичному суспільстві.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я