Як це було: В небі над Уманню встановили новий рекорд України

0
5149

Народжений в Умані – натхненний небом: пілот Сергій Скалько в черговий раз  привіз в   Умань міжнародний фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія. Квітуча країна».  Під час якого був встановлений новий рекорд України: перший тандем-стрибок з теплового аеростату. Перед останніми приготуваннями до встановлення рекорду Сергій Скалько впевнено заявив: «Настрій бойовий, ми готові!».

Похожее изображениеМи отримали дозвіл на підняття кулі на висоту понад 4 тисячі метрів . Здійснювати стрибок будуть парашутист Олександр Марушко в тандемі з Марією Ткаченко. Це буде важкий рекорд по ряду причин: парашутистам треба розігнатись, щоб знати коли саме відкривати парашут, також чим вища висота, тим важче кулі буде підійматись. Важко також через те, що з шару будуть виходити три парашутиста одночасно і звільняється велика кількість вантажу,  через що куля може різко піти вверх, але ми до цього готові. – розповідає пілот.

Організатори підкреслювали, якщо вітер не дозволить, рекорд доведеться перенести. Та , на щастя, погода була льотна і новий рекорд України було встановлено саме в небі над Уманню. Про свої відчуття, відразу при приземленні розповіла парашутистка Марія Ткаченко.

-Приземлення було дуже класне. Воно було більш динамічне та жорсткіше, ніж при стрибку із літака, проте хвилина вільного падіння була крута. Не було страшно. Це кайф. – зазначила дівчина.

Мы это сделали! Рекорд Украины!

Publiée par Alexandr Marushko sur Vendredi 28 septembre 2018

Разом із спортсменами з кулі стрибнула і спецкор 1+1 Наталія Нагорна, яка фільмувала новий рекорд.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, небо, ребенок, на улице и природа– Ми зробили це. Рекорд України з повітряної кулі. я приземлилась у селі Аполянка. Мені дали води і запропонували 100 грам, місцеві чудові і мене знайшли. – поділилась враженнями журналістка.

Як відомо, подібний стрибок з повітряної кулі ніхто раніше не робив.

 

 

 

 

На данном изображении может находиться: в помещенииТакож протягом трьох днів в Умані проходив Чемпіонат України з повітроплавного спорту, де визначали кращих повітроплавців. Участь у змаганнях взяло 9 пілотів з усіх куточків країни. Також, на Чемпіонат та фестиваль завітав екіпаж з Молдови. На питання чому вони сюди приїхали, один з учасників команди, Евген Костюк  впевнено відповів – «Це місто де тебе чекають!».

Ще в Умані була сформована нова традиція Чемпіонату. Спеціально для переможця уманський скульптор підготував Кубок у вигляді повітряної кулі з працюючим всередині, газовим балоном. Організатори визначили, що ця символічна повітряна куля стане перехідним призом і кожен наступний переможець зберігатиме її в себе до наступних змагань.

Переможцем Чемпіонату України з повітроплавного спорту став Валентин Щенявський з Житомира, який вже понад 10 років підкорює небо, спочатку в  якості штурмана, а зараз як професійний пілот.

На данном изображении может находиться: 1 человек-Ця перемога перед усім командна робота, тому що пілот ніколи сам в небо не підніметься. Навіть, коли летить, потрібна допомога, щоб хтось був штурманом, потрібна наземна команда, яка наводить на цілі. В команді 4 чоловіка. Завдання всі знайомі, але одні і ті ж завдання в різних місцевостях трішки по-різному виконуються, тому завжди цікаво брати участь у змаганнях. – розповів цьогорічний чемпіон.

Уманчанка, відома художниця Одарка Дьома-Пісна спеціально для переможців змагань презентувала свої картини.

Умань міцно закріпила за собою статус повітроплавного міста. На цьому організатори планують не зупинятись і обіцяють наступного року знову завітати до Умані з новим Чемпіонатом України та фестивалем.

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди улыбаются, люди стоят, толпа, ребенок и на улице

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я