Яніна Тиховська: Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»!

0
1762

Тендітна білявка із щирою любов’ю до тварин, не раз доводила свою відданість та сміливість, рятуючи собак та котів із рук недобросовістних господарів. Після реструктуризації компанії, у якій працювала, повністю віддалась опіці над тваринами. Мова про засновницю Благодійного фонду «Серце друга» Яніну Тиховську.

– Як Ви почали допомагати тваринам?

– Людина щаслива  тоді,  коли займається тим, про що мріяла в дитинстві. Я завжди мріяла відкрити притулок,  але виявилось, що не все так просто як здається. І власне притулок в місті та й в країні, де немає обов’язкової стерилізації домашніх тварин, податку на розмноження не потрібний. І тому ідея притулку відпала сама собою. Ще й тому, що якщо людина хоч раз була в справжньому притулку для тварин, вона з впевненістю зможе сказати що рано чи пізно притулок перетвориться на в’язницю для собак.

4 рік ми займаємось глобально питанням стерилізації та розмноження як безпритульних тварин, так і домашніх, які викидаються власниками.  З впевніністю можу сказати, що притулку як такого в місті не потрібно на разі поки немає обовязкової стерелізації домашніх тварин.

– У ЗМІ все частіше з’являються повідомлення про притулок який будується, що з цього приводу можете сказати?

Щодо притулку це чутки. В місті будується стерилізаційно-реабілітаційний центр для безпритульних тварин. Чому називають притулок? Напевно це все пережитки минулого. Люди думають, що собаки як злочинці повинні сидіти за гратами і не бути екочастиною нашого міста.

Центр,який будується, розрахований на 50 місць. 20 з яких це карантин – тварина відловлюється на вулиці, вона заводиться в карантин, перебуває  там певний період часу залежно від стану тварини, після цього вона йде на стерелізацію або кастрацію або інші процедури такі як обробка тощо, після чого вона переводиться на реабілітаційну перетримку, яка розрахована на 20 місць. І 10 місць залишається на інфекційне відділення, це якщо у тварини зафіксовано захворювання. Потім планується залучати кінологів, щоб визначити психічний стан, чи  реагує собака на тих самих велосипедистів. Після чого тварина буде відпускатись на місце їх звичайного існування.

Сподіваюсь у центру буде великий потік собак, але саме потік, не перетримка на 1000 собак, як багато хто гадає. Територія буде закрита, все це робиться в санітарних нормах, будуть нижній і верхній карантинний бар’єр, все заради безпеки. Яніна Тиховська:  Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»!

– Яким чином собаки будуть потрапляти до стерилізаційно-реабілітаційного центру?

– Сподіваємось, що при центрі буде бригада відлову, тому що зараз ми простерилізували лише тих, кого вдалось зловити і хто йде до рук. За законодавством України тварину можна відловлювати за допомогою снодійних препаратів з 4 до 6 ранку, і препарат не діє відразу, проходить 5-10 хвилин, тому стріляти снодійним у тварину , яка не йде до рук зараз не є можливим. Тому  бригади відлову вкрай необхідні.

– А за які  кошти фінансується будівництво?

– Центр будується за кошти екологічного бюджету, і частково за місцевим. На разі всі кошти направлені на будівництво і устаткування. Коли центр запуститься тільки тоді ми будемо залучати  меценатів, благодійників. Постійно проводяться наради, щодо устаткування та іншого, оскільки хочеться щоб це був центр європейського зразка. Яніна Тиховська:  Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»!

– Така система, яка планується у стерилізаційному центрі буде новою для міста, чи вже був подібний досвід?

– Така практика у нас в місті вже працює 2 роки. Комунальне підприємство  заключило договір з приватною ветеринарною клінікою, де у сезон,  від весни до кінця осені, собаки стерилізуються та заносяться в базу даних. У кожної тварини є картка, де міститься фотографія і дані про стерилізацію. За два роки було стерилізовано 400 тварин, зараз ці тварини живуть на постійній території, вони не агресивні. Люди повинні розуміти, якщо в прибудинковій території живе 3 собаки, які простерилізовані, привиті від сказу, то вони будуть чітко оберігати свою територію від чужих собак.

– А щодо Благодійного фонду «Серце друга» чи є якесь фінансування з місцевого бюджету?

– Благодійний фонд з бюджету НЕ  фінансується, жодної копійки  не виділяється, фонд існує виключно на благодійні кошти і пожертвування небайдужих людей. Люди гадають, що саме ми будуємо центр для тварин, але це помилково. Ми не будуємо,  був конкурс, обрано підрядчика, він і будує .

 – У вас є постійні помічники та меценати, чи це все різні люди?

– Нам постійно допомагають клініка «Айболіт» та клініка «У ветеринара»,  ми дуже їм вдячні за золоті руки,  тому що є такі випадки коли вже ніхто не вірив, а там буквально збирали тварину по кістках.  Дуже допомагають нам Олександр Олійник та Олександр Дячук,  незалежно від обставин, вони завжди приїдуть на допомогу, доставляють нам тварин у будь-якому стані, також допомагають проводити роз’яснювальні бесіди з важкими людьми.  Харчами нам допомагають ТОВ «Уманська Левада».  Крім того нам ще допомагають брати Нісім та Мордахай Двір як харчами так і матеріально.

Яніна Тиховська:  Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»!
Медична допомога тварині у ветлікарні

Ще нам допомагає Яценко Антон, за останній час до нього поїхало вже 15 цуценят, яким  було знайдено нові сім’ї, і не просто знаходять нові родини, а ще й потім контролюють . Ще дуже важлива і юридична підтримка, яку Антон Володимирович надає, оскільки багато є прецедентів щодо жорстокого поводження . Народний депутат України Антон Яценко добився виділення фінансування на реалізацію проекту по будівництву притулку для тварин в Умані.

Також нам свою допомогу запропонував Кокодзей Володимир, один з небагатьох людей, якого ми не просили, а він сам вирішив допомогти фонду.

Яніна Тиховська:  Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»!
На кошти нардепа придбано будки для собак

– А яким чином звичайний житель міста може допомогти БФ «Серце друга»?

– Ми  ніколи не збираємо гроші просто так, лише під конкретну тварину. Якщо людина хоче допомогти є 3 варіанти : перший – харчами, мисочками, намордниками,  тощо, другий – є офіційний рахунок, за яким ми звітуємо щоквартально і щорічно  перед податковою, третій – коли люди не можуть перерахувати кошти, а лише готівкою, тоді ми телефонуємо в клініку, і кажемо, що має прийти людина, пожертвувати, і тоді людина там на касі залишає гроші, де все записується в спеціальний журнал і все фіксується.

– Чи існує  механізм, згідно якого  державна влада опікується безпритульними тваринами?

– Нещодавно був випадок, який знову продемонстрував відсутність всякої системи. Район ДОСи, під’їзд, у кота підозра на сказ, бігає по стінах, кричить,  агресивний. Люди  звертаються до нас за допомогою , ми за  законодавством рекомендуємо звернутись до Державної ветеринарної служби в санітарну службу, на  базі яких повинні бути бригади. Люди туди телефонують, а там дають знову наш номер телефону.  Телефонуємо  вже ми їм, оскільки за Законами України ми не маємо права,крім цього у нас нема відповідного устаткування і волонтери в основному молоді дівчата та жінки, яким чином  нам з цим справитись, не відомо. В комунальному господарстві теж немає необхідного. Тому зараз якщо є тварина з підозрою на сказ, жодне підприємство в місті, жодна державна установа  за це не візьметься. Максимум приїде поліція зафіксує факт. Механізму зараз зовсім не має.

Яніна Тиховська:  Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»! Яніна Тиховська:  Тварини не злочинці, вони не повинні сидіти у «в’язниці»!

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я