Історія Умані: як начальник в’язниці заробляв на репресіях у 1937-1938 роках

0
881

До 80-річчя найбільш масових сталінських репресій український науковий журнал «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» почав публікацію дослідження про співробітників НКВД – організаторів і виконавців Великого терору. Донедавна, через закритість архівів, ця інформація була недоступна.

Справи, заведені щодо так званих катів НКВС, які проходили за статтею «порушення соцзаконності», стали об’єктом уваги українських істориків. Вони дозволяють відтворити механізм знищення людей, що з’явився під час Великого терору, говорить український історик Олег Бажан.

Відома справа начальника уманської в’язниці Самуїла Абрамовича, який заробляв на репресіях: забирав додому після розстрілів одяг розстріляних, вибивав рукояткою пістолета золоті зуби. Обвинувальний висновок у його справі було побудовано на тому, що він створив у в’язниці злочинний бізнес, заробляючи на ув’язнених: посилав їх на польові роботи, а натомість отримував особисто для себе від сільгосппідприємства вино і продукти. За всі ці злочини йому дали всього лише три роки таборів.

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я