Хайм Хазін: про життя в Умані, сім’ю та головні проблеми міста

0
1117

Ексклюзивне інтерв’ю з головою хасидської громади в Умані в рамках спецпроекту БФ “Умань Тумороу” – Люди твого міста.

Хайм Хазін, голова хасидської громади, бізнесмен і уманчанин.  Одружений. 7 дітей.

Як Ви опинились в Умані?

Взагалі я часто приїзжав на Рош Гашан в Умань. А постійно проживаю тут останні 9 років. В якийсь момент почав вивчати історію Рабі Нахмана та України. Почав копати в архівах і знайшов багато цікавої нової інформації. Це все мене зацікавило, тому я залишився.

Чи почуваєте себе в місті, як вдома?

Можливо комусь це не подобається, але так.

Хайм Хазін: про життя в Умані, сім'ю та головні проблеми міста

Чи виникало бажання переїхати? Що зупиняло?

Так, було бажання переїхати в інше місто. І кожного разу, коли я бачу який безлад тут відбувається, воно знову з’являється. Але зупиняє те, що я не знаю, чи зможе хтось, окрім мене, зможе займатись моєю справою. Я повинен залишитись.

Хайм Хазін: про життя в Умані, сім'ю та головні проблеми міста
Щодо бізнесу

Я маю власний магазин, де працює понад 100 уманських сімей. Вони шиють кіпи, роблять дерев’яні знаки, сувеніри та все, що можна в нас придбати. Ми намагаємось надавати перевагу місцевому виробництву. Менше китайських, ізраїльських, американських товарів. У нас працюють лише уманчани, головне – все законно, та працівники задоволені.

Про родину

У мене семеро дітей, старшій 18 років, вона навчається в Канаді. А найменшому лише 4 місяці, він українець.На Шабат ми маємо сімейну єврейську традицію – зустрічаємось всі разом, їмо смачну їжу. Взагалі Шабат це великий святий день, і так роблять в усьому світі.

Хайм Хазін: про життя в Умані, сім'ю та головні проблеми міста

Скільки часу проводите із сім’єю?

Роботи багато, більшу частину дня проводжу тут, я біжу, а діти поруч – все бачать, вчаться. Так і поєдную.

Хто в сім’ї готує?

Якщо чесно, то ні я, ні дружина (сміється).

Про подорожі з сімєю

Так, ми багато подорожуємо. Щомісяця ми їдемо на 2 дні до Одеси, щоб купити нового одягу, прогулятись, відпочити. У нас є лімузин, як Ви бачили, там розміщається вся сім’я і ми їдемо в Одесу.

Про виховання і навчання

У нас є школа для дівчаток і школа для хлопчиків. Багатьом речам вони навчаються разом з уманчанами, вони чудово розуміються. Школярі вивчають окрім основних предметів, таких як математика, фізика та інші, ще єврейську мову.

З приводу виховання, то кажуть, що діти – це м’яке тісто, яким ти його зліпиш, таким воно і залишиться. Якщо ти б’єш дитину, вона буде робити те саме. Якщо ти любиш дитину, вона любитиме так само.

Чи хотіли б Ви, щоб Ваші діти залишились тут жити?

Не можу відповісти, все буде залежати від майбутнього.

Головні проблеми Умані і як їх вирішувати

Розуміння один одного. Найбільші конфлікти відбуваються на фоні різниці у менталітеті. Він різний у кожної нації. Але потрібно вчитись приймати і розуміти. Коли будь-хто приїздить в інше місто чи країну, потрібно вчитись нового та враховувати різні аспекти.

Вчора виступав по ізраїльському радіо і розповідав: «Хлопці, Ви приїзжаєте в Україну, тут інший менталітет і закони, враховуйте це. Те, що дозволено в Ізраїлі неприпустимо тут.»

Коли я починав свою справу, мало хто вірив у неї, навіть висміювали. Але зараз все законно і виявилось все реально

Насправді, проблем ще існує багато, головне працювати над їх вирішенням і не покладати рук. Сьогодні місцева влада почала йти на зустріч, ми сідаємо за один стіл і розмовляємо, вирішуємо спільні проблеми.
Хайм Хазін: про життя в Умані, сім'ю та головні проблеми міста

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я