Книжковий огляд від Дмитра Безверхнього: ТОП – 5 новинок, які варто прочитати

0
797

Поки комунальники намагаються врятувати місто від снігових заметів, саме час взяти до рук цікаву книгу і поринути у світ надзвичайних пригод та несподіваних історій. А що саме варто прочитати,  рекомендує наймолодший детективіст України, уманський письменник, надзвичайно харизматичний Дмитро Безверхній.

  1. Книжковий огляд від Дмитра Безверхнього: ТОП - 5 новинок, які варто прочитати“І не лишилось жодного” – книга про яку чули майже всі, але читав далеко не кожен. Цей захоплюючий роман королеви детективного жанру Аґати Крісті вважається одним із найкращих у світі, що коли-небудь виходили з-під письменницького мера чи друкарської машинки. З часу свого першого оприлюднення в 1939 році й до наших днів ця історія зазнала чимало переінакшень, бо ж навіть назву твору було нещодавно змінено, адже до цього це був детектив – “Десять негренят” . У жодній сучасній версії цього детективу ви не знайдете “Негритянського острову”, оскільки нині це вважається неполіткоректним стосовно африканського чи афро-американського населення. Отож, десятеро незнайомців опиняються на далекому Солдатському острові: усі отримали дивне запрошення приїхати сюди, до розкішного будинку. У кожного свої причини та мотиви відвідин такого незвичного куточка подалі від цивілізації. Але найголовніше – кожен із гостей має багаж страшних таємниць, котрі неможливо приховувати вічно. Згодом починається жахіття: хтось жорстоко й вигадливо вбиває гостей, а зі столу, на якому стояло рівно десять порцелянових статуеток солдатиків, перед кожним убивством зникає одна… Як ця моторошна історія пов’язана із дитячою лічилкою? І, головне, хто наступний, якщо жертва залишилась тільки одна?

Книжковий огляд від Дмитра Безверхнього: ТОП - 5 новинок, які варто прочитати

  1. Тим, хто надає перевагу науково-популярній літературі варто ознайомитися із книгою Івана Гоменюка “Провісники Другої світової”. Нині в українському суспільстві відбувається стрімке переосмислення подій минулого, спостерігається зацікавленість подіями, що залишають свій помітний відголосок і в сучасному житті. У книзі на доволі доступному рівні описані прикордонні конфлікти в Центрально-Східній Європі, що спалахнули майже одразу по завершенню Першої світової війни, через неспроможність світової спільноти ефективно дотримуватися миру (от і шукайте паралелі з сучасністю). В анотації до цієї книги доволі вдало зазначено, що “…тодішня Центрально-Східні Європа нагадувала розпечений казан, де варилася добре перчена юшка із невдоволених амбіцій, територіальних претензій, національних образ та економічних проблем”. Ця тема як ніколи актуальна, оскільки Україна теж була й залишається частиною цього вируючого казана історичних подій.
  2. Книжковий огляд від Дмитра Безверхнього: ТОП - 5 новинок, які варто прочитатиДля тих хто втомився від прози буденності чудовою альтернативою слугуватимуть поетичні рядки із нової книги української письменниці та поетки Катерини Бабкіної “Заговорено на любов”. Попри назву, вірші у книзі далеко не завжди про любов. Тут із граничною відвертістю постають перед читачем і найсильніші почуття, і сучасна звичність, і свято душі, і війна, котра непомітно, але невідступно пронизує мрії, переживання і вплітається у кожен наш день, у кожну думку, кожен порив серця.

“…Тут заговорено на життя, і життя, на подив,

сміхом дитячим кублиться в оселях, як лиси у норах,

цвітом вишневим невчасним криє сади,

                                      де снаряди вивернули коріння,

сизими хмарами у повітрі холодному

                                               людський озвучує подих.

Тут заговорено на любов, на любов –

                                          почуй, не на вогонь і порох,

тут заговорено же –

             смерть, не руш, не дай спинити це говоріння.”

Книжковий огляд від Дмитра Безверхнього: ТОП - 5 новинок, які варто прочитати

  1. Новий роман популярної української письменниці та перекладачки Наталки Сняданко вже встиг отримати чимало схвальних відгуків від критиків та потрапити до коротких списків премії “Книга Року ВВС 2017”. На більш ніж п’ятистах сторінках читач знайомиться із реальними та, дофантазованими самою авторкою, подіями із життя одного із найекстравагантніших членів імператорської родини Габсбургів – Вільгельма, більше відомого в Україні за бойовим псевдонімом – Василь Вишиваний. Тест насичений колоритною мовою та майстерно прописаними деталями. Це історія кількох родин, поколінь, Світових воєн і післявоєнного часу. Книга може стати приємним компаньйоном у засніжені зимові вечори.

Книжковий огляд від Дмитра Безверхнього: ТОП - 5 новинок, які варто прочитати

  1. Для приємного читання з дітьми і самотужки чудовою книгою є захоплююча історія “Відьми”, від класика британської дитячої літератури – Рояльда Дала. Це дотепна, кумедна, але водночас доволі серйозна та повчальна казка про боротьбу з відьомським злом, що випала на плечі маленького хлопчика та його бабусі. Автор постає справжнім другом дітей, розуміючи їхні вподобання, цілі, прагнення та роздуми. Популярність творів Дала не згасає до тепер. Вигаданими і неймовірно веселими книгами захоплюються діти й дорослі у всьому світі.

“Якщо ваші думки добрі, ваше лице буде світитися ними, як сонячним промінням, і ви завжди матимете гарний вигляд.” Роальд Дал.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я