Комфорт для уманчан та хасидів: в Умані обговорили деталі проведення свята Рош-га-Шана

0
1078

Як забезпечити якісне проведення  еврейського свята Рош-га-Шана для гостей міста – брацлавських хасидів і при цьому зберегти спокій та комфорт місцевих жителів: ці та інші питання розглядали на спільній нараді Уманської міської ради та еврейської общини. На нараду завітали Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські, Губернатор Черкащини – Юрій Ткаченко, голови структурних підрозділів ДСНС, Нацполіції,  медичних закладів та представники різноманітних благодійних фондів.

Цьогоріч еврейський Новий Рік  припадає на період з 9 по 11 вересня. Проте підготовку до святкування місто розпочало відразу по завершенню минулорічного свята.  Відповідно до розпорядження міського голови створено робочу групу виконавчого комітету Уманської міської ради щодо оперативного розв’язання питань під час масового перебування в місті брацлавських хасидів та розроблено План роботи.

У 2017 році до Умані завітало понад 33 тисячі брацлавських хасидів з 16 країн світу. Як зазначив очільник міста Олександр Цебрій  цьогоріч очікується не менша кількість паломників. Тому необхідна суттєва підготовка задля того, щоб святкування еврейського Нового Року в Умані пройшло максимально комфортно як і для гостей міста так і для уманчан.

Yes-Понад 30 тисяч людей на обмеженій території створює велике навантаження на інфраструктуру міста і вимагає додаткових заходів з дотримання публічного порядку, санітарного очищення території, водо-, електро-, газопостачання та т.д. За оцінкою міського відділу житлово-комунального господарства, в період Рош-га-Шана навантаження на інженерні мережі та загалом інфраструктуру міста збільшується майже в 25 разів і вимагає роботи міських служб майже в цілодобовому режимі.- підкреслив міський голова.

Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські подякував всім присутнім за теплу зустріч і підкреслив, що Україна була найбільшою домівкою для еврейської громади і тому це є вагомою причиною для тісних зв’язків.

Комфорт для уманчан та хасидів: в Умані обговорили деталі проведення свята Рош-га-Шана-Щорічно до Умані приїздять тисячі прочан, місто приймає найбільшу єврейську подію в світі. Прочани насолоджуються перебуванням в Умані і  ми гадаємо що це є зусиллям місцевої адміністрації українських органів. – резюмував Посол.

 

Особливу увагу під час спільної наради було зосереджено на питаннях безпеки. Зокрема, перший заступник начальника управління СБУ в Черкаській області Віктор Чигрик зазначив, що пріоритетними завданнями стануть антитерористичні заходи.

Не пройшло повз питання податків . Місцевий бюджет отримав понад 7 млн гривень податків за рахунок легалізації бізнесу в районі паломництва.

Торкнули і проблемних питань, зокрема, це самовільне будівництво готелей в районі паломництва, недобудоване приміщення синагоги, яке вже понад 10 років не вводиться в експлуатацію та відсутність єдиного кординатора з боку брацлавських хасидів, що ускладнює ефективне та швидке вирішення організаційних питань.

На завершення зустрічі делегація з Ізраїлю підкреслила важливість українсько-ізраїльських зв’язків  та засвідчила готовність міста до святкування свята Рош-га-Шана.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я