Контроль за перевезенням уманчан: міська влада ініціювала перевірки місцевих перевізників

0
1087

Вирішувати  питання безвідповідальності водіїв на міських маршрутах почала міська влада. Тому в березні було прийнято рішення виконавчого комітету Уманської міської ради  про створення робочої комісії з питань організації пасажирських перевезень в місті Умань.

Згідно  Положення про робочу комісію  в місті відбудеться ряд планових та позапланових перевірок, під час яких комісія здійснить контроль за дотриманням перевізниками умов Договору на перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами загального користування в місті, також виконання вимог чинного законодавства, рішень Уманської міської ради, виконавчого комітету.

Картинки по запросу автобусні перевезення уманьПричинами перевірок якості перевезень стали неодноразові скарги уманчан щодо некоректного поводження водіїв щодо пільгових категорій. Зокрема, одвічна боротьба пільговиків із водіями ускладнюється щоразу, тільки-но вносяться зміни до переліку пільгових категорій.  Водії дозволяють собі ігнорувати положення про безкоштовний проїзд членів сімей загиблих учасників АТО на сході України. Крім того існує ряд і інших проблем, зокрема стан автобусів, недотримання графіків руху та відсутність автобуса на маршруті.

– Мене обурює не належний технічний стан автобусів, який видно і без технічної інспекції. Таке відчуття, що під час руху в автобусі відвалиться колесо. Крім того, останнім часом водії влаштували собі довільний графік руху. Неодноразово спостерігав, як маршрут № 14 запізнюється на 10 хвилин, хоча в графіку сказано, що він «ходить» кожних 5-6 хвилин. –  обурюється місцевий житель Максим.

– Іноді відверте хамство водіїв шокує, і обирають вони зазвичай або пенсіонерів або людей з інвалідністю. – зауважує студентка УДПУ, Христина.

Відповідна поведінка водіїв викликала резонанс серед жителів міста та відповідну реакцію з боку міської влади.

Разом з перевізниками міста була проведена нарада, проте скарги від уманчан  регулярно продовжують надходити до відділу економічного розвитку.

– Розпочався  моніторинг, якщо буде зафіксовано три порушення, то в такому випадку договір з перевізником буде розірваний.  – акцентувала заступник міського голови Юлія Малішевська.

Похожее изображениеПро проведення позапланових перевірок перевізник завчасно  попереджатись не буде. За результатами перевірки, буде складено Акт перевірки дотримання перевізником виконання умов Договору та чинного законодавства при здійсненні перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами загального користування в м. Умань. Якщо перевізник не усуне виявлені порушення умов договору, міська влада має повне право на дострокове розірвання договору на перевезення.

Картинки по запросу автобусні перевезення уманьДовідково: У зв’язку з прийнятими численними змінами, а саме з 17.03.2018 р. набули чинності постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 180 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» та № 181 «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» та з метою підвищення якості надання транспортних послуг на автобусних маршрутах м.Умань, планується внесення змін до умов конкурсу з перевезення пасажирів.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я