Користь дітям і матерям: уманчанки започаткували #мамапікнік для антистресу

0
881

Дітям – найкраще, молодим матерям – досвід і задоволення від спілкування, усім – гарні фото «на пам’ять». Перший #мамапікнік  провели в Умані ініціативні матусі. Де на галявині дендропарку «Софіївка» змогли зняти стрес, відволіктися від буденності та дати дітям можливість погратися.

Організаторами нового формату відпочинку стали три уманчанки: Єлизавета Панченко, Іванна Гураєвська та Лілія Кушніренко, повідомляє сайт УманьІнфо.

За словами організаторів ідея пікніку виникла, щоб створити можливість уманським матусям спілкуватися на актуальні для них теми, обмінюватись знаннями, досвідом.

Перший #мамапікнік зібрав більше двадцяти учасників( мами +діти). Тривав він кілька годин. За цей час матусі познайомилися, обговорили теми наступних зустрічей, фотографувалися та просто насолоджувалися спілкування в приємній атмосфері. Під час пікніку працювало п’ять фотозон. Доки мами спілкувалися малеча активно гралася, малювала та ласувала фруктами і солодощами. Участь була безкоштовною.
Фотосесію першого #мамапікніку робили уманські фотографи – Інна Гром та Світлана Петриченко

Чому ми це зробили?

Єлизавета Панченко
«Як тільки родила першу дитину, відчула, що материнство – це щось значно більше, ніж прогулянки з коляскою навколо дому. Це як мінімум час для саморозвитку, приємного спілкування і піклування про своє фізичне та психічне здоров’я. Ми любимо набрати смаколиків і вийти на пікнік, в “Софіївку” чи на берег Осташівки. Пам’ятаю, ще як Оресту, старшому сину, було близько півроку, ми разом із п’ятьма мамами влаштували перший великий пікнік. З того часу думала влаштовувати щось подібне на постійних засадах. Але сама не ризикувала, поки не знайшла однодумців – Лілю і Іванну. Здається, у них ця ідея теж давно жила в голові, ми неначе витягували ідеї з голови одна одної. Класно, коли троє людей дивляться в одному напрямку. З нетерпінням чекаю наступних пікніків, які будуть тематичними.»

Іванна Гураєвська:
«Вдарити креативом по сірим будням” – принцип мого життя, який за останніх півтора роки став ще й рятівним кругом. Моїй меншій дочці ще й двох років немає. До садочка віддавати рано, тож цілими днями, 24/7, я мама в декреті. І це моя найбільш високооплачувана робота. Перша посмішка, перше агу, перші кроки, щира дитяча любов – це плата за мої старання. Та, як бонусом, отримую перевтому від недосипання і роздратованість від неможливості відпочити десь разом із дитиною, бо наше місто геть зовсім не пристосоване до мам з дітками. “Так, декрет – це робота. Але ж будь-яка робота, перш за все, має приносити задоволення” – подумалось кількома тижнями раніше. А вже в п’ятницю 13 ми провели свій перший в Умані “мамапікнік”. Я безмежно рада, що знайомство з Лілею і Лізою, стало для мене “кроком вперед” і переросло в спільну ідею організовувати “Мамські тематичні зустрічі”».

Лілія Кушніренко:
«Я абсолютно впевнена в тому, що випадкових зустрічей не буває. І що коли люди зі спільними ідеями та задумами зустрічаються, то це задля цікавих проектів, задля руху вперед. Під час декрету найбільшою розвагою є прогулянка з коляскою містом, тоді починаєш розуміти – не вистачає активного і корисного проводження часу. І поспілкувавшись з подругами, що живуть в мегаполісах, розумієш, що кіносеанси для мам, спеціальні фестивалі, одним словом #мамазльоти для Умані щось недоступне. Бо в місті, елементарно жодне кафе, навіть ті, які позиціонують себе як сімейні не мають не те, що кімнати матері і дитини, а елементарно куточка зі сповивальним столиком, де можна змінити підгузок.

І з Лізою, і з Іванною знайомі давно. Але так співпало, що тепер кожна з нас другий раз в декреті, і тема «корисного декрету» була актуальна для кожної. Ось так поспілкувавшись народилась ідея мамапікніку. Хочу наголосити, що наша ціль не вчити чи переконувати уманських мам в якійсь лінії виховання чи розвитку малюків, наша ціль – цікаво і з користю проведений час, обмін досвідом та думками, приємне спілкування».

Світлана Петриченко
«В п’ятницю 13 в Умані відбувся #мамапікнік. І це дійсно був магічний день. «Софіївка» засяяла дитячими усмішками, теплим спілкуванням, ароматною випічкою, солодкими фруктами, яскравими фотозонами і новими знайомствами. Атмосфера була казкова: дітки малювали, бігали, насолоджувалися смаколиками, фотографувалися, а мами спілкувалися на важливі й просто життєві теми. Мені здається, такі заходи – чудова ідея, адже часто за буденними справами нам не вистачає часу, щоб зупинитися, насолодитися життям і просто поспілкуватися та провести приємно час! І хоч усе бачила через об’єктив камери, я щаслива бути частинкою такого дійства. Дякую організаторам і кожному хто був присутній на # мама пікнік».

Інна Гром
Фотографією займаюсь не так давно, але це приносить мені надзвичайне задоволення. Хотілось би більше часу для свого хоббі, але зараз я в декреті з маленькою донечкою. Тому, коли дівчата запропонували поєднати відпочинок з роботою, відмовити їм не змогла. Для мене це був чудовий досвід спілкування з іншими мамами та можливість попрацювати фотографом, не відриваючись від “мамської роботи”, бо ж моя дочка Ніколь в цей час гралася з іншими дітками.
Користь дітям і матерям: уманчанки започаткували #мамапікнік для антистресу

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я