Лайфхак від журналіста Юлії Похолюк: Як оформити закордонний паспорт в Умані з мінімальною затратою сил і часу

0
2270

8.00 паспортний стіл Умань… На сходах сидять мами з дітьми, вагітні, пожилі люди та просто уманчани, які прийшли оформити або забрати паспорт… Поряд з ними лежить папірець де вони записуються у чергу… Прийшовши за годину до відкриття, я була 47 у списку. І таке тут щодня… Перший мій візит завершився звісно ж провалом, проте вдалося  розвідати  кілька  секретів, як подати документи  затративши мінімум часу та сил.

Лайфхак від журналіста Юлії Похолюк: Як оформити закордонний паспорт в Умані з мінімальною затратою сил і часу

– У вівторок тут найбільші черги, люди  приходять під ворота  паспортного серед ночі, щоб просто потрапити на прийом – говорить працівниця кіоску, що знаходиться поруч з паспортним.

Лайфхак від журналіста Юлії Похолюк: Як оформити закордонний паспорт в Умані з мінімальною затратою сил і часу

А й правда, під час наступного візиту,  коли ми прийшли займати чергу о 1-й ночі, під ворітьми в паспортний на покривалах і карематах спали люди,   вони прийшли сюди о 8-й вечора, щоб бути першими у списку, – нам поталанило стати №7 та №8.

Лайфхак від журналіста Юлії Похолюк: Як оформити закордонний паспорт в Умані з мінімальною затратою сил і часу

Лайфхак від журналіста Юлії Похолюк: Як оформити закордонний паспорт в Умані з мінімальною затратою сил і часу– Сходити в паспортний стіл – це як прожити заново життя. тут за незначний проміжок часу можна нажити ворогів, завести подругу або друга та дізнатись всі плітки Умані, – і це все не тому, що я люблю порозмовляти, а тому, що людей приходить стільки, що мимоволі стаєш заручником чужих історій, – розповідає уманчанка Олеся Караман, яка разом з журналістом Юлією Похолюк прийшла  подавати документи на паспорт.

Після запису ми поїхали додому спати і повернулись у паспортний за годину до відкриття (о 8-й ранку), щоб   згідно записів на папірці зайняти вже живу чергу.

9.00 Паспортний стіл запрацював…  В середині приміщення  сформувалось 2 черги: перша на внутрішній паспорт, – друга на закордонний.  Попри те, що ми були в першій десятці потрапити в кабінет нам вдалось близько 11.00, так як в середньому  за годину працівник приймає трьох людей.

Для подачі документів на закордонний паспорт потрібно було лише паспорт, ідентифікаційний код та один примірник копій цих же документів, фото, відбитки пальців та проплата послуг здійснюється на місті. Терміновий паспорт коштує 832 гривні, звичайний – 575.

30 хвилин в кабінеті працівника і документи подані. У зв’язку з ажіотажем чекати на терміновий паспорт потрібно близько місяця, звичайний – робиться  більше двох.

Топ -5 порад як оформити закордонний паспорт в Умані

Лайфхак від журналіста Юлії Похолюк: Як оформити закордонний паспорт в Умані з мінімальною затратою сил і часу1. Зайняти чергу з ночі, якщо це вівторок краще приходити не пізніше 1.00, всі інші дні ситуація спокійніша. Вам пощастить, якщо  біля паспортного будуть люди, які приїхали туди ночувати, ви спокійно зможете записатись та йти додому спати, якщо ж таких людей немає, вам  потрібно  буде завести листок записатися в чергу і дочекатися наступної людини, якій ви передасте листок, така естафета триває до самого ранку.

2. Подавати документи разом з рідними чи друзями: перше це цікавіше, друге ви можете домовитись між собою хто  на який час приходить  займати чергу,  таким чином, ви точно знатимете, що листок нікуди не зникне і ви 100% потрапите на прийом.

3. Завчасно мати розміняні гроші 575 чи 832гривні – термінал решту не віддає.

4. Якщо вам терміново потрібен закордонний паспорт його краще робити за місцем прописки, адже якщо ви приписані в Смілі а робите паспорт в Умані міграційна служба подає запит на Смілу, і лиш після отримання відповіді   робить паспорт, тобто це додаткових 5-7 робочих днів.

5. Щоб забрати паспорт вам не потрібно щодня ходити в паспортний і запитувати чи він готовий, цю інформацію можна дізнатись на сайті державної міграційної служби.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я