Лікування кардіологічних хвороб та медичні реформи : до Умані завітав відомий кардіохірург Борис Тодуров

0
1093

30 серпня до міста на запрошення мера Олександра Цебрія разом з бригадою спеціалістів приїхав відомий український кардіохірург , директор Інституту серця Борис Тодуров. Протягом дня спеціалісти консультували профільних хворих в Уманській міській лікарні. Крім того, Борис Михайлович провів навчальну лекцію для лікарів-кардіологів, під час якої розповів усім присутнім про нові підходи до лікування важких кардіологічних хвороб. Зокрема, показав функціональну та технічну перевагу досліджень на ангіографі в порівнянні з іншими діагностичними апаратами.

-Ми вже не вперши приїхали до Умані і далі продовжуємо нашу співпрацю по виявленню профільних пацієнтів, які потребують термінової операції в Києві. Також навчаємо місцевих кардіологів новим методиками лікування. – резюмував Борис Тодуров.

Під час лекції лікар також торкнувся болючого питання для всієї медицини загалом – медичних реформ. Зокрема, мова йшла про ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини».

-Для нас по великому рахунку нічого не змінюється. В Міністерстві гадають, що ми будемо продавати ці органи за кордон, але послухайте, це ж  живі тканини, вони живуть поза тілом максимум декілька годин. Тому цей закон в такому вигляді як він зараз є для нас суттєво питання трансплантації не вирішує!.- розповів кардіолог.

Вагоме місце під час обговорення лікарів зайняла тема ангіографа – апарату для спеціального рентгенологічного дослідження кровоносних судин різних органів, який є надзвичайно важливим для вчасного діагностування кардіохвороб у пацієнтів. За світовими стандартами на 250 тисяч населення повинен бути один ангіографічний кабінет. Питання закупівлі такого коштовного обладнання прокоментував Олександр Цебрій.

Фото Олександра Цебрій.– Нам для міста потрібен ангіограф, надзвичайно коштовний апарат вартістю понад  1 млн євро  разом з усіма необхідними ремонтними роботами. Ми провели перемовини з Борисом Михайловичем, будемо надалі шукати умови, щоб наше місто було забезпечене необхідним обладнанням. Планується проведення перемовин з народними депутатами також до співпраці запрошуємо різноманітні благодійні фонди – зазначив міський голова.

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я